PARTNER PORTALU
  • BGK

Pomocna dłoń dla przewlekle chorych

  • www.kujawsko-pomorskie.pl/GK    26 kwietnia 2011 - 11:39
Pomocna dłoń dla przewlekle chorych

270 tys. zł przeznaczył w tym roku kujawsko-pomorski urząd marszałkowski na wsparcie dla rodzin osób przewlekle chorych oraz znajdujących się w śpiączce.
Uroczystość podpisania umów z przedstawicielami organizacji pozarządowych, które otrzymały dofinansowanie odbędzie się w środę (27 kwietnia) w Centrum Naukowo-Edukacyjnym im. Sue Ryder w Solcu Kujawskim (przy ul. Powstańców 6, początek o godzinie 10).

Pomoc trafi do 27 organizacji pozarządowych z kujawsko-pomorskiego. Są to m.in. Bydgoskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Fenyloketonurię, Fundacja „Światło” z Torunia oraz włocławski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża.

Granty przeznaczone są na działania wspierające dla osób przewlekle chorych, a także na przedsięwzięcia, które pomogą opiekunom i rodzinom tych osób.

Część dotacji przeznaczona zostanie dla organizacji zajmujących się domową opieką długoterminową. Chorzy psychicznie i umysłowo, mieszkający w środowiskowych domach samopomocy w powiecie toruńskim, wezmą udział w zawodach sportowych.

W Bydgoszczy zorganizowane zostanie mikołajkowe spotkanie dla chorujących na fenyloketonurię. Promowana będzie też akcja profilaktyki cukrzycy, a osoby, które pragną zostać wolontariuszami hospicyjnymi będą miały szansę wziąć udział w profesjonalnych szkoleniach.

Dzięki grantom Stowarzyszenie im. Sue Ryder z Solca Kujawskiego wzbogaci się o nowy sprzęt medyczny, który wypożyczać będą mogli niepełnosprawni i przewlekle chorzy z powiatu bydgoskiego.

Lista wszystkich przedsięwzięć, które otrzymały wsparcie tutaj.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.