PARTNER PORTALU
  • BGK

Pomogą w zarządaniu szpitalem w Zgierzu

  • AT    26 stycznia 2012 - 13:01
Pomogą w zarządaniu szpitalem w Zgierzu

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Zgierzu otrzyma profesjonalne wsparcie w zakresie zarządzania, służące uzdrowieniu jego kondycji finansowej
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgierzu (zabierz głos/oceń prezydenta) podpisał umowę z A.M.G. Finanse, firmą świadczącą usługi doradcze dedykowane sektorowi ochrony zdrowia. Przedmiotem współpracy jest doradztwo w zarządzaniu oraz przygotowanie długofalowej strategii rozwoju placówki, uwzględniającej restrukturyzację finansowo-organizacyjną.

Umowę podpisano 24 stycznia 2012 r. W jej ramach A.M.G. Finanse przeprowadzi kompleksową analizę działalności podstawowej placówki, zarządzania wymagalnymi i niewymagalnymi zobowiązaniami publicznoprawnymi oraz cywilnoprawnymi, a także podda ocenie procesy wytworzenia usługi medycznej, w tym zakupów i dostaw.

- Szpital w Zgierzu to kolejny przykład, że dyrektorzy i menadżerowie polskich szpitali coraz częściej zdają sobie sprawę, że zapewnienie efektywnej bieżącej działalności placówek medycznych wymaga niejednokrotnie profesjonalnego zewnętrznego wsparcia. Rzetelna ocena funkcjonowania szpitala i wdrożenie dopasowanych do konkretnego przypadku działań restrukturyzacyjnych stanowi klucz do sukcesu, którym jest finansowa stabilność placówki – a co za tym idzie - gwarancja pełnienia przez nią swojej społecznej funkcji – mówi Tomasz Kopiec, prezes zarządu A.M.G. Finanse.

Wnioski wynikające z przeprowadzonych przez A.M.G. Finanse analiz posłużą do zaproponowania szpitalowi odpowiednich działań restrukturyzacyjnych, których efektywne wdrożenie przez dyrekcję powinno doprowadzić do uzdrowienia finansów szpitala.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.