PARTNER PORTALU
  • BGK

Pomogą w zarządaniu szpitalem w Zgierzu

  • AT    26 stycznia 2012 - 13:01
Pomogą w zarządaniu szpitalem w Zgierzu

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Zgierzu otrzyma profesjonalne wsparcie w zakresie zarządzania, służące uzdrowieniu jego kondycji finansowej
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgierzu (zabierz głos/oceń prezydenta) podpisał umowę z A.M.G. Finanse, firmą świadczącą usługi doradcze dedykowane sektorowi ochrony zdrowia. Przedmiotem współpracy jest doradztwo w zarządzaniu oraz przygotowanie długofalowej strategii rozwoju placówki, uwzględniającej restrukturyzację finansowo-organizacyjną.

Umowę podpisano 24 stycznia 2012 r. W jej ramach A.M.G. Finanse przeprowadzi kompleksową analizę działalności podstawowej placówki, zarządzania wymagalnymi i niewymagalnymi zobowiązaniami publicznoprawnymi oraz cywilnoprawnymi, a także podda ocenie procesy wytworzenia usługi medycznej, w tym zakupów i dostaw.

- Szpital w Zgierzu to kolejny przykład, że dyrektorzy i menadżerowie polskich szpitali coraz częściej zdają sobie sprawę, że zapewnienie efektywnej bieżącej działalności placówek medycznych wymaga niejednokrotnie profesjonalnego zewnętrznego wsparcia. Rzetelna ocena funkcjonowania szpitala i wdrożenie dopasowanych do konkretnego przypadku działań restrukturyzacyjnych stanowi klucz do sukcesu, którym jest finansowa stabilność placówki – a co za tym idzie - gwarancja pełnienia przez nią swojej społecznej funkcji – mówi Tomasz Kopiec, prezes zarządu A.M.G. Finanse.

Wnioski wynikające z przeprowadzonych przez A.M.G. Finanse analiz posłużą do zaproponowania szpitalowi odpowiednich działań restrukturyzacyjnych, których efektywne wdrożenie przez dyrekcję powinno doprowadzić do uzdrowienia finansów szpitala.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.