PARTNER PORTALU
  • BGK

Pomorskie: Szpitale w pięciu miastach kupią nowy sprzęt za prawie 13 mln zł

  • PAP/MN    3 listopada 2017 - 17:06
Pomorskie: Szpitale w pięciu miastach kupią nowy sprzęt za prawie 13 mln zł
Pomorskie szpitale zyskają nowy sprzęt. (zdj. ilustracyjne, pixabay)

Echokardiografy, inkubatory i aparaty USG - mi.in. taki sprzęt, o łącznej wartości prawie 13 mln zł mają kupić do końca roku szpitale w Gdańsku, Gdyni, Wejherowie, Kościerzynie i Słupsku. Pieniądze na ten cel przekazało głównie ministerstwa zdrowia.
Pomorski urząd marszałkowski poinformował w piątek, że Szpitale Pomorskie, Copernius Podmiot Leczniczy, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku oraz Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie otrzymały z Ministerstwa Zdrowia prawie 11 mln zł. Pieniądze pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa oraz Programu profilaktyki i leczenia chorób układu sercowo-naczyniowego Polkard. Łącznie ponad 1,7 mln zł przekazały pomorskie szpitale z własnych budżetów.

Szpitale Pomorskie i Copernicus mają zakupić m.in. nowoczesne inkubatory, ultrasonografy, aparaty RTG, bronchoskop, wideokolonoskopy czy wideogastroskopy. Sprzęt ma trafić do gdańskiego szpitala im. Mikołaja Kopernika, m.in. do klinik: chirurgii i urologii dzieci i młodzieży oraz pediatrii, hepatologii, gastroenterologii i żywienia dzieci, a także do klinicznego oddziału ortopedii i traumatologii narządu ruchu dla dzieci. Sprzęt mają też otrzymać: szpital im. św. Wojciecha w Gdańsku (oddział neonatologii i intensywnej terapii noworodków), wojewódzkie centrum onkologii w Gdańsku (zakład diagnostyki obrazowej) oraz gdyńskie centrum onkologii (m.in. oddział onkologii i radioterapii).

Czytaj też: Gniezno: Prawie 7 mln na rozbudowę szpitala

Dzięki pomocy, w ramach Programu profilaktyki i leczenia chorób układu sercowo-naczyniowego Polkard, Szpitale Pomorskie, Copernius Podmiot Leczniczy, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku oraz Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie mają zakupić m.in. urządzenia do diagnozowania pacjentów, echokardiografy i aparaty RTG.

Celem realizacji Programu Polkard w latach 2017-2020 jest zmniejszenie śmiertelność z powodu chorób serca i naczyń w Polsce poprzez prowadzenie badań przesiewowych i działań profilaktycznych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.