PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 100 tys. dla szpitala w Zdrojach

  • KB    14 kwietnia 2010 - 11:36
Ponad 100 tys. dla szpitala w Zdrojach

Na rok 2010 w Samodzielnym Publicznym Specjalistycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Zdroje” w Szczecinie zakwalifikowano 3 programy.
W szczecińskim szpitalu zostaną zrealizowane programy: "Profilaktyka raka szyjki macicy", "Promocja zdrowia psychicznego – oddziaływania terapeutyczne w rehabilitacji pacjentów z zaburzeniami psychicznymi" oraz "Program wczesnego wykrywania zaburzeń widzenia prowadzących do inwalidztwa wzrokowego skierowany do dzieci w wieku 1 – 6 lat".

Program "Profilaktyka raka szyjki macicy" obejmuje wykonywanie badań kolposkopowych oraz badania genotypowania HPV (wirus wywołujący raka szyjki macicy). Zarząd województwa zachodniopomorskiego przyznał na jego realizację dotację w wysokości 22,8 tys. zł.

Na program "Promocja zdrowia psychicznego – oddziaływania terapeutyczne w rehabilitacji pacjentów z zaburzeniami psychicznymi" zarząd województwa zachodniopomorskiego przyznał dotację w wysokości 30 tys. zł. W ramach programu przewidziano działania służące poprawie i zróżnicowaniu psychiatrycznej opieki zdrowotnej dla dorosłych, dzieci i młodzieży poprzez prowadzenie zajęć terapeutycznych.

"Program wczesnego wykrywania zaburzeń widzenia prowadzących do inwalidztwa wzrokowego skierowany do dzieci w wieku 1 – 6 lat" przewiduje przebadanie 800 dzieci, które w ciągu 1 roku życia leczone były z powodu powikłań okołoporodowych lub w ich rodzinie występują wady wzroku, zez, zaćma i jaskra wrodzona, a także przeprowadzenie kampanii informacyjnej w mediach, żłobkach, przedszkolach i u lekarzy rodzinnych. Na realizację działań Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Zdroje” w Szczecinie otrzymał 50 tys. zł.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.