PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 2200 przebadanych osób w tirze

  • GK    27 sierpnia 2013 - 14:23
Ponad 2200 przebadanych osób w tirze

Pomiary ciśnienia w tirze kampanii społecznej „Ciśnienie na życie” będą przeprowadzane w 40 wybranych miastach na terenie całej Polski. W siódmym tygodniu trasy, tir kampanii odwiedził mieszkańców Lublina, Stalowej Woli, Rzeszowa i Tarnowa.
Z początkiem lipca wystartował kolejny etap ogólnopolskiej kampanii społecznej „Ciśnienie na życie".

Przez całe wakacje po Polsce będzie podróżował specjalnie przystosowany TIR, w którym chętni bezpłatnie sprawdzą swoje ciśnienie krwi oraz dowiedzą się więcej na temat profilaktyki schorzeń układu sercowo-naczyniowego.

W siódmym tygodniu trasy, w dniach od 19 do 23 sierpnia Tir kampanii odwiedził kolejno: Lublin, Stalową Wolę, Rzeszów i Tarnów. Z bezpłatnych badań skorzystało 2213 osób.

Pomiary ciśnienia w tirze kampanii społecznej „Ciśnienie na życie" będą przeprowadzane w 40 wybranych miastach na terenie całej Polski. W siódmym tygodniu trasy, tir kampanii odwiedził mieszkańców Lublina, Stalowej Woli, Rzeszowa i Tarnowa.

Z bezpłatnych badań skorzystało 2213 osób. Wyposażona w ciśnieniomierze ekipa pielęgniarek udzieliła cennych porad, dotyczących właściwej profilaktyki układu sercowo-naczyniowego.

Wyniki przeprowadzonych pomiarów oscylowały zwykle w okolicy 145/90 mm Hg. Kilkoro pacjentów miało znacznie podwyższone ciśnienie tętnicze krwi i konieczne było skierowanie ich na konsultację lekarską. Najwyższa z zarejestrowanych wartości pomiaru wyniosła 220/114 mm Hg, zaś najniższa 85/47.

Prawidłowa wartość ciśnienia tętniczego powinna mieścić się w przedziale pomiędzy 120/80 - 139/89 milimetrów słupa rtęci (mm Hg). Wszelkie odchylenia od tych wskaźników wymagają konsultacji z lekarzem.

„Stres i siedzący tryb życia stanowią zagrożenie dla układu sercowo-naczyniowego, dlatego jeśli nawet nie odczuwamy wyraźnych symptomów schorzeń kardiologicznych, powinniśmy pamiętać o profilaktyce. Z całego serca zapraszam do skorzystania z bezpłatnych pomiarów ciśnienia - każda okazja jest dobra do troski o zdrowie" - komentuje profesor Marian Zembala z Kliniki Zdrowego Serca w Zabrzu, opiekun merytoryczny kampanii.

Akcja ma na celu przekonanie Polaków do potrzeby dbania o swoje zdrowie, szczególnie w kontekście zdarzeń kardiologicznych. Dodatkowo warto pamiętać, że każdy wykonany pomiar ciśnienia krwi w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Ciśnienie na życie" to złotówka przekazana przez sponsora na rzecz Kliniki Zdrowego Serca w Zabrzu!

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.