PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 27 tys. mieszkańców woj. lubelskiego ma dostęp do ZIP

  • Rynek Zdrowia (KR)    6 listopada 2013 - 13:37
Ponad 27 tys. mieszkańców woj. lubelskiego ma dostęp do ZIP

W ciągu czterech miesięcy funkcjonowania systemu Zintegrowany Informator Pacjenta, z możliwości zarejestrowania się w systemie skorzystało prawie 35 tys. mieszkańców Lubelszczyzny.
Ponad 27 tys. osób może już korzystać z pełnej funkcjonalności systemu tj. zweryfikować historię swojego leczenia i sprawdzić ile pieniędzy i na jakie leczenie wydał NFZ.

Czytaj też: NFZ uruchomi mobilne stanowisko ZIP

Lubelski OW NFZ umożliwia założenie konta w ZIP we wszystkich miejscach swojego urzędowania tj. w oddziale i w delegaturach, jak również na stanowiskach wyjazdowych. W ciągu czterech miesięcy stanowiska z systemem ZIP gościły w 150 miejscach poza oddziałem lubelskim. Do promocji Zintegrowanego Informatora Pacjenta włączyły się jednostki administracji rządowej i samorządowej, instytucje, zakłady pracy, placówki medyczne oraz lokalne media.

Od 1 lipca br. do Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ wpłynęło 37 zgłoszeń od pacjentów, którzy zweryfikowali swoją historię choroby w ZIP i zgłosili nieprawidłowości. Najwięcej przypadków dotyczyło porad specjalistycznych i stomatologicznych oraz recept, które nie zostały zrealizowane.

Postępowania wyjaśniające wykazały we wszystkich przypadkach, że placówki medyczne i apteki, błędnie podały numery PESEL pacjentów do rozliczeń z Funduszem. Podmioty medyczne zostały wezwane do korekty raportów rozliczeniowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.