PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 30 mln na inwestycje w katowickim szpitalu

  • PAP    30 listopada 2012 - 21:00
Ponad 30 mln na inwestycje w katowickim szpitalu

Centralną Izbę Przyjęć oraz Pracownię Rezonansu Magnetycznego otwarto w piątek w Szpitalu im. Stanisława Leszczyńskiego w Katowicach. Łączna wartość inwestycji to ponad 30 mln zł.
Budowa izby przyjęć wraz z oddziałami łóżkowymi trwała od listopada 2010 r. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 24 mln zł. Dotacja przekazana przez organ założycielski - województwo śląskie - wyniosła 20 mln zł, a środki własne szpitala to blisko 4 mln zł.

Centralna Izba Przyjęć zapewni pacjentom o wiele lepszy komfort podczas przyjmowania do szpitala. W ramach tej inwestycji wybudowano też nowe oddziały - na każdej z trzech kondygnacji przeznaczonych na oddziały onkologiczne znalazły się sale dla chorych - łącznie 72 łóżka. Umożliwi to leczenie większej liczby pacjentów z chorobą nowotworową, bo taki profil rozwija katowicka placówka.

Przebudowano też instalacje centralnego ogrzewania, zasilania energetycznego, tlenu medycznego, a także zmodernizowano szpitalny węzeł cieplny wraz z awaryjnymi źródłami zasilania w energię elektryczną.

Pracownia Rezonansu Magnetycznego to z kolei inwestycja zrealizowana w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych. Szpital wzbogacił się o nowoczesny rezonans magnetyczny. Koszt inwestycji wraz z wyposażeniem to 6,8 mln zł, z czego dotacja ministra zdrowia wyniosła 3 mln zł, zaś środki własne szpitala - 3,8 mln zł.

W Pracowni Rezonansu Magnetycznego mogą być wykonywane m.in. badania układu nerwowego, naczyniowego, mięśniowo-szkieletowego. Aparat jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, m. in. dzięki możliwości odłączania stołu, na którym wykonuje się badanie, od aparatu, i podjechania nim po pacjenta do poczekalni.

Katowicki szpital rocznie przyjmuje 10 tys. pacjentów. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.