PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 9 mln zł na polepszenie opieki zdrowotnej w regionie radomskim

  • JL    22 marca 2010 - 08:03

Dofinansowanie z Unii otrzymał Radomski Szpital Specjalistyczny oraz Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przysusze.
W radomskim szpitalu zostanie przebudowany i na nowo wyposażony Zakład Opieki Długoterminowej. Dzięki zagospodarowaniu piwnicy oraz przebudowie tunelu możliwe stanie się przewożenie chorych na łóżkach szpitalnych. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi będzie można wykonywać badania i zabiegi rehabilitacyjne, takie jak krioterapia stosowana przy schorzeniach reumatycznych. Liczba łóżek w zakładzie zwiększy się z 25 do 29.

Duże zmiany Czekaja też szpital w Przysusze. Powstanie nowy obiekt, w którym znajdzie się poradnia chirurgiczna, AA oraz pulmonologiczna. Na piętrze będą gabinety specjalistyczne – internistyczny, kardiologiczny, diabetologiczny i okulistyczny. W piwnicy mieścić się będą pracownie RTG i mammografii oraz pomieszczenia magazynowe na sprzęt i ubrania. Budynek dostosowany zostanie do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W budynku przychodni wyremontowane zostaną piwnice, parter, a także piętro. Ponadto budynek otrzyma windy. Projekt obejmuje także remont parteru oraz podpiwniczenia w budynku głównym, budynku po dawnej kuchni oraz dobudowę podjazdu dla karetek pogotowia i podjazdu dla osób niepełnosprawnych. W przebudowanym podpiwniczeniu budynku głównego szpitala znajdzie się pomieszczenie do dezynfekcji łóżek szpitalnych i materacy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.