PARTNER PORTALU
  • BGK

Popowodziowe pieniądze dla Tarnobrzega

  • RAF    17 czerwca 2010 - 12:22

Resort zdrowia załatwił wsparcie dla szpitala wojewódzkiego w Tarnobrzegu. Powód? Szpital bardzo pomagał w trakcie powodzi.
Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu od samego początku aktywnie włączył się do akcji niesienia pomocy ofiarom powodzi, która nawiedziła region Podkarpacia oraz województwa świętokrzyskiego w tym roku. Skala zaangażowania placówki w pomoc medyczną dla poszkodowanych powodzian spowodowała znaczne ponadplanowe wydatki, które utrudniły sytuację finansową szpitala.

W związku z tymi problemami Minister Zdrowia zwrócił się do Narodowego Funduszu Zdrowia o wskazanie możliwych działań, które zostaną podjęte w celu poprawy stanu finansów szpitala. Podkarpackiego Oddział Wojewódzki NFZ przekazał, iż działając na rzecz zapewnienia tarnobrzeskiej lecznicy środków finansowych na dalsze udzielanie wsparcia medycznego zapowiedział zwiększenie wartości kontraktu, jaki szpital zawarł z funduszem na 2010 rok, o 300 tys. zł na lecznictwo szpitalne i o 22 tys. zł na świadczenia ambulatoryjne.

Ponadto dla placówki przeznaczono 287 tys. zł w ramach środków na świadczenia nielimitowane wykraczające ponad kontrakt. Podkarpacki Oddział Wojewódzki NFZ zapewnił przy tym, że dodatkowe środki zostaną skierowane do szpitala natychmiast po podpisaniu stosownych dokumentów.

Narodowy Fundusz Zdrowia zarezerwował również kwotę 750 tys. zł na zakontraktowanie pododdziału udarowego organizowanego obecnie w tarnobrzeskim szpitalu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.