PARTNER PORTALU
  • BGK

Poród ze znieczuleniem zabije szpitale

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    5 lipca 2012 - 07:25
Poród ze znieczuleniem zabije szpitale

Rozporządzenie o znieczulaniu pacjentek przy porodzie budzi tak duże kontrowersje, że resort zdrowia wstrzymał się z jego wydaniem.
Ministerstwo Zdrowia chce, żeby w przyszłym roku kobiecie podczas porodu przysługiwało bezpłatne znieczulenie – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Aby tak się stało, szpitale muszą stworzyć dostępny przez całą dobę zespół składający się z anestezjologa i pielęgniarki. W ciągu dwóch lat mają być też podwyższone standardy wykonywania znieczuleń.

Nowe normy mogą okazać się nie do udźwignięcia dla małych szpitali. Ich dyrektorów już teraz przeraża wizja upadku ich placówek.

Projekt rozporządzenia w sprawie standardów w anestezjologii podczas konsultacji społecznych wywołał tak duże kontrowersje, że resort wstrzymał się z jego wydaniem – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Zgorszony, 2012-07-05 10:34:15

    Służba zdrowia broni się przed perspektywą utraty możliwości świadczenia tej usługi "prywatnie", w państwowym lub samorządowym szpitalu, za opłatą "do kieszeni". Dyrektorom szpitali nie widzącym możliwości rozwiązania tego "trudnego" problemu, analogicznego do "n...ierozwiązywalnego zagadnienia skupu butelek w PRL" proponuję strzelenie sobie, na znak protestu, w policzek. Argument konieczności organizacji w każdym szpitalu całodobowego dyżuru anestezjologa i położnej jest tak samo mądry jak np. propozycja budowy na każdym osiedlu "izby wytrzeźwień". Od dyrektorów szpitali należałoby oczekiwać propozycji w jaki sposób, w naszych warunkach, należałoby zapewnić taki komfort dla rodzących, jaki jest standardem w krajach cywilizowanych  rozwiń