PARTNER PORTALU
  • BGK

Porodówka pozostaje w Międzyrzeczu

  • Rynek Zdrowia/Gazeta Lubuska    23 lipca 2012 - 08:21
Porodówka pozostaje w Międzyrzeczu

Skwierzyńscy radni włączyli się do debaty na temat ewentualnych zmian w konkurujących ze sobą szpitalach w Międzyrzeczu i w Skwierzynie (lubuskie).
Pomysł zakładał przeniesienie z Międzyrzecza do Skwierzyny (NZOZ Szpital) oddziału ginekologiczno-położniczego. Zdaniem dyrektora międzyrzeckiego szpitala, przeniesienie do Skwierzyny przynoszącego straty oddziału ginekologiczno-położniczego może uchronić placówkę przed długami i ewentualną likwidacją. Pomysł skrytykowały położne i mieszkańcy.

W zamian do międzyrzeckiej lecznicy miała trafić chirurgia. - Temat uważam za zamknięty - stwierdził starosta Grzegorz Gabryelski podczas obrad zarządu powiatu, w których uczestniczyli też samorządowcy, ordynatorzy i przedstawiciele związków zawodowych ze szpitala w Międzyrzeczu.

Grupa Nowy Szpital, która jest większościowym udziałowcem Szpitala w Skwierzynie, przeprowadza obecnie kalkulacje, czy wymiana oddziałów jest opłacalna. Stanowisko w tej sprawie będzie znane w ciągu dwóch tygodni. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.