Porodówka pozostaje w Międzyrzeczu

  • Rynek Zdrowia/Gazeta Lubuska
  • 23-07-2012
  • drukuj
Skwierzyńscy radni włączyli się do debaty na temat ewentualnych zmian w konkurujących ze sobą szpitalach w Międzyrzeczu i w Skwierzynie (lubuskie).
Porodówka pozostaje w Międzyrzeczu
Pomysł zakładał przeniesienie z Międzyrzecza do Skwierzyny (NZOZ Szpital) oddziału ginekologiczno-położniczego. Zdaniem dyrektora międzyrzeckiego szpitala, przeniesienie do Skwierzyny przynoszącego straty oddziału ginekologiczno-położniczego może uchronić placówkę przed długami i ewentualną likwidacją. Pomysł skrytykowały położne i mieszkańcy.

W zamian do międzyrzeckiej lecznicy miała trafić chirurgia. - Temat uważam za zamknięty - stwierdził starosta Grzegorz Gabryelski podczas obrad zarządu powiatu, w których uczestniczyli też samorządowcy, ordynatorzy i przedstawiciele związków zawodowych ze szpitala w Międzyrzeczu.

Grupa Nowy Szpital, która jest większościowym udziałowcem Szpitala w Skwierzynie, przeprowadza obecnie kalkulacje, czy wymiana oddziałów jest opłacalna. Stanowisko w tej sprawie będzie znane w ciągu dwóch tygodni. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE