PARTNER PORTALU
  • BGK

Porodówka z Ustki zostanie przeniesiona do Słupska? Trwają rozmowy

  • AT    22 stycznia 2016 - 11:38
Porodówka z Ustki zostanie przeniesiona do Słupska? Trwają rozmowy
Zarówno radni komisji zdrowia, jak i zarząd szpitala nie mają wątpliwości co do konieczności przeniesienia oddziałów z Ustki do Słupska. (fot.szpital.slupsk.pl)

• Zarząd szpitala, radni i wiceprezydent Słupska dyskutowali o przeniesieniu oddziału położniczego z Ustki do Słupska.
• Omówiono koncepcję umieszczenia porodówki w istniejących już budynkach szpitala.
• Samorząd chce by powstał nowy pawilon.
W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Janusza Korczaka w Słupsku odbyło się spotkanie zarządu i dyrekcji szpitala z Krystyną Danilecką-Wojewódzką, zastępcą prezydenta Słupska oraz miejskich radnych z Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych. Tematem spotkania było przeniesienie oddziału położniczo-ginekologicznego oraz oddziału neonatologicznego z Ustki do szpitala w Słupsku przy ul. Hubalczyków 1.

Zarówno radni komisji zdrowia, jak i zarząd szpitala nie mają wątpliwości co do konieczności przeniesienia oddziałów z Ustki do Słupska.

Podczas spotkania omawiano koncepcję umieszczenia oddziałów w budynkach już istniejących oraz ponownie rozważano możliwości budowy oddzielnego pawilonu, w którym zlokalizowano by przeniesione oddziały.

- Opcja budowy nowego pawilonu ze względu na jej koszty finansowe nie jest możliwa do realizacji, a przeniesienie oddziałów na teren kompleksu budynków do słupskiego szpitala jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem - poinformował zarząd szpitala.

Wiceprezydent Słupska poinformowała natomiast, że samorząd będzie chciał znaleźć pieniądze na budowę.

- Miasto partycypowało w kosztach budowy szpitala i widzi potrzebę włączenia się samorządu w rozmowy z marszałkiem województwa, tak by znaleźć fundusze na budowę niezależnego pawilonu. Jeśli w perspektywie czasu jest to lepsze rozwiązanie dla pacjentek i ich nowo narodzonych dzieci - powiedziała Krystyna Danielecka-Wojewódzka.

Marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk nie podjął jeszcze decyzji, w jakiej formie oddziały zostaną przeniesione.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.