Porozumienie między NFZ a szpitalami

Sukcesem zakończyły się negocjacje między Warmińsko-Mazurskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia a 12 szpitalami powiatowymi odnośnie umów na świadczenia zdrowotne w 2010 roku.
W wypracowaniu kompromisu uczestniczył aktywnie Jacek Protas, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego: - Cieszę się, że mimo trudnych warunków strony doszły do porozumienia. Wymagało to dobrej woli ze strony dyrektorów szpitali, którzy walczyli o lepszy dostęp do usług zdrowotnych dla swoich pacjentów. Teraz pozostaje nam wspólne i aktywne zabieganie o dodatkowe środki dla Warmińsko-Mazurskiego NFZ, które umożliwią poprawę warunków leczenia mieszkańców naszego regionu – komentuje Marszałek Jacek Protas.

W wypracowaniu porozumienia udział brał również Dominik Tarnowski, Starosta Mrągowski: - Serdecznie dziękuję Marszałkowi Jackowi Protasowi za włączenie się w negocjacje, bo to właśnie on spowodował przerwanie impasu i zachęcił strony do kompromisu – mówi Starosta Dominik Tarnowski. – Jestem przekonany, że działając wspólnie będziemy zdolni do skutecznego zabezpieczenia interesów naszego regionu. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE