Porozumienie NFZ - szpital

Wielkopolski NFZ porozumiał się z dyrekcją Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu w sprawie świadczenia usług medycznych szpitalnego oddziału ratunkowego. Należący do największych w Poznaniu oddział będzie świadczył usługi na podstawie kontraktu do końca roku.
Porozumienie NFZ - szpital
Wcześniej istniało zagrożenie, że oddział będzie przyjmował pacjentów tylko do końca lutego.

Jak poinformowała PAP rzecznik wielkopolskiego oddziału NFZ Marta Banaszak-Osiewicz, w środę rozstrzygnięto nowy konkurs na świadczenie usług szpitalnego oddziału ratunkowego.

W styczniu NFZ nie przedłużył umowy z placówką. Według dyrektora szpitala Jacka Łukomskiego, zaproponowana przez NFZ stawka nie pokrywała kosztów funkcjonowania oddziału ratunkowego.

Jak powiedziała rzecznik, Fundusz zaproponował szpitalowi, podobnie jak za pierwszym razem, stawkę ryczałtu dobowego o 3 tys. zł wyższą od ubiegłorocznej.

- Ta propozycja, którą zaproponowaliśmy za pierwszym razem nie zmieniła się, bo to jest maksymalna stawka, jaką mogliśmy zaproponować. Stawka wyliczana jest na podstawie ściśle określonego wzoru - powiedziała rzecznik.

W Poznaniu funkcjonują w sumie cztery szpitalne odziały ratunkowe. W ubiegłym roku szpitalny oddział ratunkowy szpitala przy ul. Lutyckiej przyjął najwięcej pacjentów spośród poznańskich szpitali. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE