PARTNER PORTALU
  • BGK

Porozumienie NFZ - szpital

  • PAP    2 lutego 2011 - 21:38
Porozumienie NFZ - szpital

Wielkopolski NFZ porozumiał się z dyrekcją Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu w sprawie świadczenia usług medycznych szpitalnego oddziału ratunkowego. Należący do największych w Poznaniu oddział będzie świadczył usługi na podstawie kontraktu do końca roku.
Wcześniej istniało zagrożenie, że oddział będzie przyjmował pacjentów tylko do końca lutego.

Jak poinformowała PAP rzecznik wielkopolskiego oddziału NFZ Marta Banaszak-Osiewicz, w środę rozstrzygnięto nowy konkurs na świadczenie usług szpitalnego oddziału ratunkowego.

W styczniu NFZ nie przedłużył umowy z placówką. Według dyrektora szpitala Jacka Łukomskiego, zaproponowana przez NFZ stawka nie pokrywała kosztów funkcjonowania oddziału ratunkowego.

Jak powiedziała rzecznik, Fundusz zaproponował szpitalowi, podobnie jak za pierwszym razem, stawkę ryczałtu dobowego o 3 tys. zł wyższą od ubiegłorocznej.

- Ta propozycja, którą zaproponowaliśmy za pierwszym razem nie zmieniła się, bo to jest maksymalna stawka, jaką mogliśmy zaproponować. Stawka wyliczana jest na podstawie ściśle określonego wzoru - powiedziała rzecznik.

W Poznaniu funkcjonują w sumie cztery szpitalne odziały ratunkowe. W ubiegłym roku szpitalny oddział ratunkowy szpitala przy ul. Lutyckiej przyjął najwięcej pacjentów spośród poznańskich szpitali. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.