PARTNER PORTALU
  • BGK

Porządek z receptami do końca miesiąca

  • PAP    29 czerwca 2012 - 18:50
Porządek z receptami do końca miesiąca

Szefowa NFZ Agnieszka Pachciarz podkreśliła w piątek po spotkaniu z Naczelną Radą Lekarską i Naczelną Radą Aptekarską, że zarządzenie ws. wypisywania recept musi zostać wydane do końca miesiąca.
Dodała, że liczy na akceptację środowisk lekarskich i dojście do porozumienia. „Zgodnie z ustawą jestem zobowiązana wydać zarządzenie do końca tego miesiąca. Nie ma możliwości, żeby zostało wydane w lipcu” – powiedziała.

Pytana o wyjście awaryjne w razie protestu lekarzy poinformowała, że jest przygotowane, choć ma nadzieję, że nie będzie konieczności korzystania z niego. Jak wyjaśniła, jeżeli doszłoby do sytuacji, w której pacjent, któremu przysługuje refundacja, byłby jej pozbawiony, to będzie on mógł skorzystać z porady innego lekarza, który, po zbadaniu, wypisze nową receptę.

„Jestem przekonana, że doszliśmy do porozumienia i czekam na pozytywną odpowiedź” – dodała.

Pachciarz kilka godzin rozmawiała z Naczelną Radą Lekarską i Naczelną Radą Aptekarską o proponowanych zmianach w zarządzeniu w sprawie wzoru umów na wystawianie leków refundowanych.

Lekarze chcą zmiany dotychczasowego wzoru umów, jeśli to nie nastąpi, zapowiadają protest od 1 lipca. W ciągu najbliższej doby mają zaopiniować propozycje NFZ, przedstawione podczas spotkania. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.