PARTNER PORTALU
  • BGK

Poszpitalny budynek zmieni się w szkołę

  • Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia    1 sierpnia 2012 - 12:08
Poszpitalny budynek zmieni się w szkołę

Podpisany został akt notarialny - oficjalnie kompleks poszpitalny w Gorzowie Wielkopolskim znów należy do miasta. W ciągu pięciu lat muszą tam powstać nowoczesne szkoły techniczne.
Dokładnie pięć lat temu, z końcem lipca wyprowadziły się dwa ostatnie oddziały ze szpitala przy ul. Warszawskiej. Od tamtej pory szpital stoi zamknięty i niszczeje.

To duża nieruchomość o powierzchni użytkowej ok. 20 tys. m. kw. i o znacznej wartości - zgodnie z ostatnią wyceną 18,9 mln zł - informuje Gazeta Wyborcza.

Marszałek, po ośmiu nieudanych przetargach, przekazała miastu ten teren jako darowiznę na cele edukacyjne. Nieruchomość była wystawiona na sprzedaż, ale nie znalazła nabywcy. Miasto zwróciło się do zarządu województwa o przekazanie na cele oświatowe.

Zarząd przychylił się do wniosku prezydenta i w kwietniu sejmik zgodził się na darowiznę. Z jednym warunkiem. Inwestycja ma być zrealizowana w ciągu pięciu lat. Jeśli miasto się nie wywiąże, teren wróci do marszałka. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.