PARTNER PORTALU
  • BGK

Powiat liczy na gminy przy rozbudowie szpitala

  • Wadowice24.pl/Rynek Zdrowia    29 maja 2012 - 07:14
Powiat liczy na gminy przy rozbudowie szpitala

Rozpoczęła się rozbudowa Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Wadowicach. Budowa dodatkowego pawilonu łóżkowego ma potrwać 14 miesięcy.
Starosta wadowicki Jacek Jończyk oraz dyrektor Paweł Ignacok z firmy Budimex podpisali w poniedziałek kontrakt na pierwszy etap budowy pawilonu łóżkowego Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Wadowicach - podaje portal wadowice24.pl.

15 maja przetarg na rozbudowę wadowickiej lecznicy wygrała stołeczna spółka Budimex. Starostwo w konkursie wybrało ofertę z najniższą ceną. Koszt inwestycji ma wynieść 8,704 mln zł.

Decyzja o rozbudowie Szpitala Powiatowego o nowy pawilon E została podjęta przez radę powiatu wadowickiego już pod koniec grudnia 2011 r. Zgodnie z decyzją zarządu powiatu inwestycja będzie realizowana w dwóch etapach.

Pierwszy etap prac zakłada budowę 5 kondygnacji pawilonu E i powinien trwać nie więcej, niż 16 miesięcy. Następnie przewiduje się prace wykończeniowe, instalacyjne: tlenownia, agregatorownia, stacja TRAFO oraz wyposażenie i budowę parkingu i drogi.

Jak informowało starostwo drugi etap, polegający na budowie kolejnych dwóch kondygnacji uzależnione będzie od potrzeb i możliwości finansowych lecznicy.

Całkowity koszt rozbudowy szpitala szacowany jest na około 60 mln zł. Bez tej inwestycji od 2017 r. szpital nie spełniałby standardów ministerialnych i NFZ nie podpisywałby kontraktów na leczenie pacjentów w Wadowicach.

Powiat wadowicki dysponuje dokumentacją budowlaną, za którą zapłacił już ponad 1,6 mln zł. Pawilon E ma stanąć na skarpie w pobliżu pawilonu C i Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, a całość miała stanowić zwarty kompleks powiatowej lecznicy. W nowym budynku mają pomieścić się cztery oddziały: chirurgii ogólnej, chirurgii urazowej, ginekologii i patologii ciąży oraz położniczy i noworodków.

Jacek Jończyk, starosta wadowicki, który doprowadził do rozpoczęcia inwestycji nie ukrywa, że wciąż liczy na to, że sąsiadujące z Wadowicami gminy włączą się i pomogą budować pawilon.

Jednocześnie Jończyk przypomina, że nowy pawilon będzie można rozbudować jeszcze o kolejne dwa piętra. Starostwo, aby sfinansować taką inwestycję, może zaciągać kredyty i zobowiązania finansowe na ten cel do 45 mln zł. Pieniądze na rozbudowę oprócz kredytów będą pochodzić ze sprzedaży majątku powiatu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.