PARTNER PORTALU
  • BGK

Powiat może przejąć zyski szpitala? Wojewoda sprawdza

  • Rynek Zdrowia/Kurier Lubelski    6 lipca 2016 - 10:21
Powiat może przejąć zyski szpitala? Wojewoda sprawdza
fot.PTWP

Lubelski Urząd Wojewódzki sprawdzi, czy uchwała radnych powiatowych w Łęcznej, zgodnie z którą powiat przejmie 500 tys. zł zysku, jaki w 2015 r. wypracował SPZOZ w Łęcznej, jest zgodna z prawem.
Zazwyczaj to samorządy dokładają do szpitalnej kasy, ale w Łęcznej stało się na odwrót. Kilka dni temu powiatowi radni zdecydowali, że miejscowa lecznica przekaże do budżetu starostwa 500 tys. zł.

Jak wyjaśnia w rozmowie z "Kurierem Lubelskim" poseł PiS Artur Soboń, to pieniądze z NFZ, które powinny zostać w szpitalu.

W zeszłym roku szpital zarobił 1,9 mln zł. Co ważne, szpital nie zawsze przynosił zyski. Niepokryte straty z lat ubiegłych sięgają dziś 20 mln zł.

Soboń poinformował służby wojewody. Mają sprawdzić, czy uchwała rady powiatu jest zgodna z prawem.

Starosta łęczyński Roman Cholewa (PSL) tłumaczy, że inicjatywa przekazania pieniędzy nie była jego. Zaproponował to dyrektor szpitala Krzysztof Bojarski, radny PO. Pozytywną opinię o przekazaniu pieniędzy wyraziła rada społeczna szpitala.

Dodaje też, że na wyposażenie szpitala w najnowocześniejszy sprzęt powiat zaciągnął 6 mln zł kredytu. Szpital uznał, że może nam w tej spłacie pomóc. - To jest właśnie to 500 tys. zł - tłumaczy gazecie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.