PARTNER PORTALU
  • BGK

Powiat poznański: bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom dla 1200 dzieci

  • KDS    13 lipca 2017 - 18:17
Powiat poznański: bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom dla 1200 dzieci
Z akcji korzystać mogą wszystkie dzieci urodzone w latach 2009-2015, które zameldowane są w powiecie (fot.pixabay.com)

Rodzice około 1200 najmłodszych mieszkańców powiatu poznańskiego mogą bezpłatnie zaszczepić swoje pociechy przeciwko pneumokokom. Program w całości finansowany jest z budżetu powiatu.
Z akcji bezpłatnych szczepień skorzystać mogą wszystkie dzieci urodzone w latach 2009-2015, które zameldowane są w gminach powiatu i ukończyły 2 lata. Program realizowany będzie tylko do końca grudnia br. (lub do wyczerpania zapasów) w kilkunastu placówkach medycznych.

Rodzice zainteresowani zaszczenieniem dzieci powinni się spieszyć, bowiem o tym, kto skorzysta ze wsparcia, decyduje kolejność zgłoszeń. Wystarczy skontaktować się z wybranym pediatrą. Całą akcję koordynuje Specjalistyczna Przychodnia Lekarska „Edictum”, tam też można uzyskać szczegółowe informacje o programie - tel. 61 847 04 54, adres EDICTUM przy ul. Mickiewicza 31 Poznań. 

Warto pamiętać, że od 2017 roku szczepienia przeciwko pneumokokom wpisane zostały do obowiązkowego Programu Szczepień Ochronnych. Pneumokoki to bakterie, które mogą wywoływać zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych czy sepsę. W grupie największego ryzyka znajdują się przede wszystkim maluchy w wieku od 2 do 5 lat, które na co dzień przebywają w większych skupiskach w żłobku czy przedszkolu. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.