PARTNER PORTALU
  • BGK

Powiat wyda mniej na remont lecznicy

  • Rynek Zdrowia/Portal Wadowice    7 marca 2013 - 18:55
Powiat wyda mniej na remont lecznicy

Od maja 2012 roku na terenie działki tuż obok pawilonu "C" trwają prace budowlane, których efektem ma być nowy pawilon łóżkowy Szpitala Powiatowego w Wadowicach. Właśnie rozstrzygnięto kolejny przetarg, który zapewni ciągłość prac na budowie.
Kolejna firma z Warszawy ma wykonać dalsze prace związane z budową pawilonu "E" wadowickiej lecznicy. Przypomnijmy, że od maja 2012 roku inwestycję dla starostwa prowadziła spółka Budimex. Firma ta wykonała pierwszy segment pierwszego etapu prac związanych z budową fundamentów.

Starostwo Powiatowe rozpisało następny konkurs, który miał wyłonić wykonawcę agregatorni i tlenowni, stacji transformatorowej ST 2 oraz przyłączy mediów do budynków, oświetlenia terenu, budowy drogi i parkingu bez nawierzchni z kostki betonowej. Ta inwestycja ma być "drugim podetapem pierwszego etapu inwestycji".

Jak się okazuje główny inwestor przedsięwzięcia, czyli Starostwo Powiatowe w Wadowicach wyda na ten cel mniej pieniędzy niż zakładało. W przetargu wygrała bowiem firma ERBUD S.A. z Warszawy, która zaoferowała nieco ponad 3,2 mln zł brutto. To prawie1,5 mln zł mniej niż na ten cel chciało wydać starostwo.

W nowym budynku mają pomieścić się oddziały: chirurgii ogólnej, chirurgii urazowej, ginekologii i patologii ciąży oraz położniczy i noworodków. Bez tej inwestycji, od 2017 roku ZZOZ przestanie istnieć, bo nie będzie spełniał standardów i NFZ nie przyzna pieniędzy na leczenie pacjentów w Wadowicach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.