PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstaje nowe Centrum Pulmonologiczne

  • PAP    29 lipca 2011 - 19:29
Powstaje nowe Centrum Pulmonologiczne

Największe i najnowocześniejsze na Dolnym Śląsku Centrum Pulmonologiczne, w którym będą się mogli leczyć m.in. górnicy, powstaje w Wałbrzychu (Dolnośląskie). Inwestycja, której koszt wynosi ponad 25 mln zł, ma być gotowa na początku 2013 r.
W piątek wmurowano kamień węgielny pod budowę obiektu, który będzie częścią wałbrzyskiego Specjalistycznego Szpitala im. Alberta Sokołowskiego.

Jak powiedział inicjator budowy placówki, obecnie p.o. prezydenta Wałbrzycha dr Roman Szełemej, oprócz górników z placówki będą mogli korzystali także czynni zawodowo górnicy licznych kopalń surowców skalnych czy zakładów współpracujących z górnictwem, m.in. koksowni.

W obrębie centrum będą funkcjonowały dwa oddziały: pulmonologiczny i nefrologiczny oraz centralna apteka szpitalna. W placówce pulmonologicznej znajdzie się 75 łóżek dla pacjentów oraz 24 stanowiska dializacyjne. Oddział nefrologii pomieści 16 łóżek i pełne zaplecze administracyjno-zabiegowe.

Liczbę potrzebujących leczenia pulmonologicznego mieszkańców Wałbrzycha i jego okolic ocenia się na od 17 do 19 tys. "Poza specjalistycznym oddziałem w Wałbrzychu zmodernizowane zostaną także placówki szpitalne i sanatoryjne w Sokołowsku i Rościszowie. Remonty zostaną przeprowadzone w ramach dużego programu pulmonologicznego, zaakceptowanego przez zarząd woj. dolnośląskiego" - powiedział Szełemej.

Koszt budowy Centrum wyniesie ponad 25 mln zł i zostanie dofinansowany ze środków Unii Europejskiej. Inwestycja ma być gotowa na początku 2013 r. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.