PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstała poradnia dla chorych na autyzm

  • PAP    25 stycznia 2011 - 10:26

Pierwsza w Radomiu poradnia dla osób z autyzmem dziecięcym będzie działać od czwartku w nowo powstałym Centrum Opieki Ambulatoryjnej "Krychnowice" - poinformował z-ca dyr. szpitala psychiatrycznego w Radomiu Adam Kosior.
Do tej pory rodzice wraz z dziećmi dotkniętymi autyzmem jeździli do ośrodków w innych miastach, m.in. w Warszawie lub korzystali z usług prywatnych gabinetów lekarskich.

- Teraz dla pacjentów z autyzmem stworzona została poradnia wraz z pełnym zapleczem terapeutycznym, m.in. salą gimnastyczną i salami do terapii indywidualnej oraz grupowej - podkreślił Kosior

Centrum Opieki Ambulatoryjnej "Krychnowice" mieści się w nowym budynku przy ul. Mireckiego w Radomiu. Zakup i adaptację obiektu - w sumie ponad 8 mln zł - sfinansował zarząd woj. mazowieckiego.

Do centrum przeniesiono wszystkie przychodnie działające w ramach Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Zespołu Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej, które do tej pory zlokalizowane były w różnych miejscach Radomia. Są to m.in. przychodnia zdrowia psychicznego i poradnia neurologiczna oraz poradnia terapii uzależnienia od alkoholu.

Centrum ma podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Placówka będzie rozszerzać działalność. W planach jest m.in. utworzenie poradni terapii nałogu tytoniowego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.