PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstaną nowe miejsca parkingowe przy tarnowskim szpitalu

  • Klaudia Anioł, PRCM    16 czerwca 2010 - 16:13

Obok realizacji zaplanowanej na najbliższe lata inwestycji Ośrodka Psychiatrii powstaną również nowe miejsca parkingowe przy Szpitalu Wojewódzkim św. Łukasza w Tarnowie. Szpital nie zgodził się na wysokie stawki opłat parkingowych, jakie proponowali prywatni inwestorzy.
Obecnie szpital dysponuje miejscami postojowymi położonymi na dwóch parkingach: wewnętrznym (przy Zakładzie Radioterapii) i przy pętli autobusowej na ul. Lwowskiej. Nowe miejsca parkingowe, jak ocenia kierownictwo placówki, znacznie usprawniłyby ruch samochodowy wokół szpitala.
 
- Nasi pacjenci odczuwają deficyt miejsc parkingowych, dlatego postanowiliśmy ogłosić przetarg na rozbudowę i eksploatację parkingu przez firmę zewnętrzną. Postawiliśmy jednak bardzo surowe wymagania oferentom dotyczące wysokości stawek pobieranych opłat. Nie zgodziliśmy się  by opłata pobierana od pacjentów za godzinę postoju była wyższa od opłat w mieście. Oczywiście są osoby, które stać byłoby na takie opłaty, ale uważam, że powinniśmy w pierwszym rzędzie chronić tych, których nie stać byłoby na taki wydatek - mówi Anna Czech, dyrektor szpitala Św. Łukasza.

Większość placówek szpitalnych w Małopolsce pobiera jednorazowe opłaty wjazdowe lub parkingowe. Najczęściej rozliczane są przez zewnętrzne firmy ochroniarskie lub parkingowe, które zarządzają przyszpitalnymi terenami. Również na terenach należących do samorządów pacjenci szpitala nie mogą liczyć na żadne ulgi: opłaty postojowe pobierane są według taryf miejskich opłat parkingowych.
 
- Na pewno nowy zamknięty parking zapewni lepszą organizacje ruchu przy szpitalu. Zatem z punktu widzenia biznesowej analizy pobieranie wyższych opłat byłoby uzasadnione, ale nie zawsze trzeba zawsze ślepo ulegać bezwzględnym prawom wolnego rynku- dodaje Anna Czech.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.