Powstaną nowe obszary ochrony uzdrowiskowej

Ministerstwo zdrowia przygotowuje rozporządzenia w sprawie nadania nowym terenom statusu obszaru ochrony uzdrowiskowej.
Powstaną nowe obszary ochrony uzdrowiskowej
W Polsce przybędzie nowych obszarów ochrony uzdrowiskowej. Fot. Pixabay.com

Chodzi o trzy rozporządzenia dotyczące sołectw Czarny Dunajec i Piekielnik w gminie Czarny Dunajec, Miastu Miłomłyn oraz sołectwom Bagieńsko i Tarda w gminie Miłomłyn a także Osiedlu Uzdrowiskowemu Miasta Lidzbark Warmiński i sołectwom Medyny i Łabno w gminie Lidzbark Warmiński.

Minister zdrowia uznał, że tereny te po wybudowaniu odpowiedniej infrastruktury uzdrowiskowej gwarantują możliwość prowadzenia lecznictwa uzdrowiskowego, a tym samym ubieganie się w przyszłości o status uzdrowiska.

Tym samym powstałyby nowe: Obszar Ochrony Uzdrowiskowej Czarny Dunajec, Obszar Ochrony Uzdrowiskowej Miłomłyn i Obszar Ochrony Uzdrowiskowej Lidzbark Warmiński”.

W sołectwie Czarny Dunajec i Piekielnik prowadzone miałoby być lecznictwo uzdrowiskowe w kierunkach: choroby ortopedyczno-urazowe, choroby reumatologiczne oraz choroby kobiece.

Z kolei na Obszarze Ochrony Uzdrowiskowej Miłomłyn prowadzone miałoby być lecznictwo uzdrowiskowe w kierunkach: choroby ortopedyczno-urazowe, choroby reumatologiczne oraz choroby górnych i dolnych dróg oddechowych.

Na Obszarze Ochrony Uzdrowiskowej Lidzbark Warmiński miałoby być prowadzone lecznictwo uzdrowiskowe w kierunkach: choroby ortopedyczno-urazowe, choroby układu nerwowego, choroby reumatologiczne oraz choroby kardiologiczne i nadciśnienie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE