PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstanie baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Balicach

  • PAP    2 listopada 2011 - 12:50
Powstanie baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Balicach

Nowa małopolska baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego powstanie na terenie lotniska Kraków-Balice. Wojewoda małopolski Stanisław Kracik wydał pozwolenie na budowę.
„Budowa bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Balicach ma kluczowe znaczenie dla ratownictwa medycznego w Małopolsce” – podkreślił w środę Kracik.

W ramach inwestycji powstanie budynek bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – hangar wraz z zapleczem socjalno-technicznym, płyta postojowa dla dwóch śmigłowców, miejsce startów i lądowań powietrznych karetek, stacja paliw, parking dla samochodów osobowych.

Ratownicy będą dyżurować w budynku wyposażonym w zaplecze operacyjno-techniczne oraz część hotelową. Budynek ten będzie połączony z hangarem śmigłowca ratowniczego EC 135.

W bazie stacjonował będzie jeden śmigłowiec, który będzie brał udział w akcjach ratowniczych oraz transportował ofiary wypadków do szpitali specjalistycznych. Jego zasięg działania wyniesie około 130 km od bazy.

Baza śmigłowcowa Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Balicach powstanie przy wsparciu Unii Europejskiej. Jej otwarcie planowane jest na lato 2013 roku.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.