PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstanie nowoczesna lecznica dziecięca

  • KB    2 kwietnia 2010 - 10:28
Powstanie nowoczesna lecznica dziecięca

Uprawomocniło się pozwolenie na wartą ponad 155 milionów złotych rozbudowę i modernizację Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy. Praktycznie nowy szpital będzie gotowy za dwa lata.
Rozbudowa i modernizacja szpitala dziecięcego w Bydgoszczy to pierwsze przedsięwzięcie prowadzone przez Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne. K-PIM jest spółką samorządu województwa, powołaną właśnie do takich zadań.

- Nowy kompleks lecznicy zostanie wybudowany praktycznie od podstaw. Powstanie najnowocześniejsza w regionie, wzorcowa placówka – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Większość budynków zostanie wyburzona, a na ich miejscu staną nowe obiekty. Zabytkowa część obecnego gmachu głównego będzie zmodernizowana zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi.. Na dachu ośrodka powstanie ogród, w którym chore dzieci będą mogły  spędzać czas. Otoczenie budynku zostało pomyślane tak, by sprzyjać szybkiemu powrotowi do zdrowia. Całość kompleksu spełniać będzie najwyższe standardy. Po zakończeniu inwestycji szpital wzbogaci się o nowoczesny oddział chirurgii dziecięcej. Zaplanowano go zgodnie ze standardami europejskimi. Znajdzie się w nim również 60 łóżek dla rodziców chorych dzieci.

Prace prowadzone są zgodnie z planem. Obecnie opracowywana jest dokumentacja projektowa. Przygotowuje ją bydgoskie Przedsiębiorstwo Obsługi Inwestycji. Będzie gotowa przed końcem czerwca. Pozwolenie na budowę zostało już wydane i uprawomocniło się 31. marca. Roboty budowlane rozpoczną się w drugiej połowie roku i zostaną zakończone w roku 2012.

Wiadomo już, że zanim na plac budowy wejdą ekipy budowlane, szpitalny oddział neurologii dziecięcej oraz pododdział rehabilitacji zostaną przeniesione najprawdopodobniej do 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego przy ul. Powstańców Warszawy (a nie do Wojewódzkiego Ośrodka Rehabilitacji przy ul. Gajowej, jak początkowo zakładano). Przeniesienie przewidywane jest w połowie kwietnia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.