PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstanie sieć teleradiologii w Lubuskiem

  • PAP    10 listopada 2010 - 18:49
Powstanie sieć teleradiologii w Lubuskiem

Kilkanaście szpitali znajdzie się w Lubuskiej Sieci Teleradiologii, dzięki której będzie można m.in. opisywać zdjęcia radiologiczne, archiwizować je i prowadzić konsultacje medyczne.
 15 listopada zostaną podpisane umowy związane z powołaniem konsorcjum, które zajmie się realizacją przedsięwzięcia. W jego skład wejdzie zielonogórska uczelnia (jako lider projektu) oraz kilkanaście szpitali z woj. lubuskiego - publicznych i niepublicznych. - poinformowała rzecznik Uniwersytetu Zielonogórskiego Ewa Sapeńko. 

Według inicjatorów przedsięwzięcia, wpłynie ono na usprawnienie i skrócenie czasu obsługi pacjenta w zakresie diagnostyki obrazowej oraz wprowadzi cyfrowy system archiwizacji danych medycznych.

Koszt stworzenia sieci to około 20 mln zł. Projekt zostanie w 85-proc. dofinansowany z pieniędzy unijnych w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013 - podała Sapeńko. Za te pieniądze zostanie rozbudowana sieć teleinformatyczna w szpitalach i wybudowana baza danych na uniwersytecie. Sieć teleradiologii ma zacząć funkcjonować w 2011 roku.

-Jednym z celów projektu jest wdrożenie usług elektronicznych związanych z e-zdrowiem, co przyczyni się do poprawy powszechnego dostępu do informacji - w tym przypadku w sektorze ochrony zdrowia - powiedziała Sapeńko.

Czytaj też:

Elektroniczna obsługa pacjentów w szpitalu 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.