PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstanie trzecie centrum leczenia chorób naczyń

  • Rynek Zdrowia/Gazeta Wyborcza    13 listopada 2011 - 16:30

W Bydgoszczy powstanie trzecie w Polsce centrum leczenia chorób naczyń. Pacjenci znajdą tu kompleksową opiekę kardiologów, kardiochirurgów i chirurgów.
Jak przypomina "Gazeta Wyborcza" , w kraju tylko Warszawa i Lublin doczekały się tego typu centrów. W przyszłym roku trzecie centrum ma powstać w Bydgoszczy; docelowo w całej Polsce ma ich być 18.

- Kardiolodzy, kardiochirurdzy i chirurdzy będą współpracować, na taką skalę, jakiej do tej pory nie było - podkreśla prof. Arkadiusz Jawień z kliniki chorób naczyń Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 w Bydgoszczy.

Klinika nie ma jednak nowoczesnych sal operacyjnych. Takie już w przyszłym roku będzie miał natomiast Szpital Uniwersytecki nr 1 im. A. Jurasza (niebawem zakończy się tutaj budowa bloku operacyjnego), który będzie współpracował ze Szpitalem Uniwersyteckim nr 2.

Szpital Uniwersytecki nr 1 będzie starał się o większy kontrakt na przyszły rok, bo trudne zabiegi, jakie mają być wykonywane w centrum, sporo kosztują. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.