PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań: konferencja prasowa przed szpitalem, czyli idą wybory

  • Rynek Zdrowia/gazeta.pl    26 października 2014 - 15:44
Poznań: konferencja prasowa przed szpitalem, czyli idą wybory

Obietnice dotyczące ochrony zdrowia od kilku tygodni są elementem kampanii wyborczej do samorządu w różnych miastach. W niedzielę (26 października) prezydent Poznania Ryszard Grobelny wytknął władzom marszałkowskim, że nie realizują obietnic o budowie szpitala pediatrycznego.
Jak podaje Gazeta Wyborcza, Grobelny i Jarosław Pucek, szef Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych, zorganizowali konferencję prasową przed Specjalistycznym Zespołem Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu.

Czytaj też: Ruszył przedwyborczy ferment na podstawie urojeń i pomówień

Pucek rozdał dziennikarzom kartki, na których wynotował liczne publiczne zapowiedzi marszałka Marka Woźniaka i jego byłego zastępcy Leszka Wojtasiaka (obaj z PO) w sprawie szpitala.

- Wicemarszałek Wojtasiak w 2010 r. mówił, że budowa nowego szpitala to priorytet i że obiekt powstanie do 2014 r. Jednak z późniejszych wypowiedzi wynika, że w tej sprawie nic się nie działo - podkreśla Pucek.

Czytaj też: Śląsk: kolejny aptekarz chce być samorządowcem

Termin konferencji nie wyglądał na przypadkowy. Za trzy tygodnie, 16 listopada, odbędą się wybory samorządowe. Prezydent Grobelny wystawia w nich po raz pierwszy własne listy do sejmiku i liczy, że uda mu się wprowadzić do niego swoich ludzi - zauważa GW.

Marszałek Woźniak zgłosił budowę szpitala dziecięcego jako jeden z kilkudziesięciu ważniejszych projektów do tzw. kontraktu terytorialnego. To dokument określający m.in., jakie duże inwestycje dostaną dofinansowanie z Unii Europejskiej na lata 2014-2020.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • ATEM, 2014-10-26 18:19:58

    -- dla polskiej medycyny , nauka i medycyna bedzie finsowąć w całości , trzeba sie spytać uczelni medycznej ,, ul. 28 czerwca 56 ,,, przedstawili nauce światowej ,, leczenie ,,dietą ,ziolami i ruchem ,,,,, środki leżą u minisra rolnictwa jak jakiś powiat ma produkty ,oglosi , to śa biliny na medyc...ynę ,, jaki opracowali sprzęt ,, wszystko amerykanie i inni opracowali nawet ROBOTY do operacji ,,,,,,,, ale chłopcy nasi ,opracowali biologiczne implanty i nie idzie wdrożyć ,,,,,,, to kasa i nowoczesne leczenie ,, metalowe śruby trzeba po 1-2 latach wycuągać , a bilogiczne się rozpuszczą ,, po 6 -7 miesiącach -- tylko w polsce bilogiczne leczenie jest obowiązkowe ,,,,dieta ekologiczna ,,,ziola ,ruch ,,to nowe dziedziny nauki polączenie w całość ,,przez to , tracimy bilony , wszystkich pacjentów na całym świcie nie wyleczymy ,, tylko najcięższe ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,  rozwiń