PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań przeszkoli lekarzy

  • JS    27 lutego 2017 - 21:09
Poznań przeszkoli lekarzy
Celem spotkania jest zapewnienie poznańskim lekarzom dostępu do wiedzy (Fot. Fotolia)

• Urząd Miasta Poznania wraz z Uniwersytetem Medycznym organizuje szkolenie dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej dot. profilaktyki zachorowań na raka szyi i głowy.
• Spotkanie odbędzie się 3 marca.
Celem spotkania jest zapewnienie poznańskim lekarzom dostępu do wiedzy, która znacząco wpłynie na szybkie i profesjonalne diagnozowanie chorób nowotworowych wśród mieszkańców miasta Poznania już na poziomie lekarza pierwszego kontaktu.

- W ostatniej dekadzie nastąpił znaczny wzrost zachorowań na nowotwory głowy i szyi. Bardzo ważne w chorobach nowotworowych jest wczesne rozpoznanie schorzenia - przekonuje Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych.

Według danych Krajowego Rejestru Nowotworów w Polsce w 2013 roku, rozpoznano blisko 11 tysięcy zachorowań na nowotwory szyi i głowy. Połowy z tych osób nie udało się uratować. Dane te wyraźnie pokazują jak ważna jest profilaktyka. Wczesne wykrycie schorzenia wielokrotnie zwiększa szanse na przeżycie.

W ramach Ogólnopolskiego programu polityki zdrowotnej, Urząd Miasta Poznania wraz z Uniwersytetem Medycznym organizuje spotkanie skierowane do lekarzy POZ. Za udział w spotkaniu uczestnicy otrzymają 1 punkt edukacyjny. W przeszłości Miasto Poznań finansowało już podobne szkolenia dla lekarzy rodzinnych w ramach programu profilaktyki i wczesnego rozpoznawania czerniaka. Realizatorem programu było Wielkopolskie Centrum Onkologii.

Podczas spotkania poruszone zostaną tematy związane z rozpoznawaniem wczesnych objawów choroby, a także prawidłowej diagnostyki. Uczestnicy będą również mogli zapoznać się ze współczesnymi metodami leczenia nowotworów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.