PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań przeznacz rekordową kwotę na ochronę zdrowia

  • PAP/JS    7 lutego 2018 - 22:57
Poznań przeznacz rekordową kwotę na ochronę zdrowia
W ub. roku miasto wydało na modernizację i remonty placówek medycznych 16 mln zł (fot. pixabay.com)

Rekordową kwotę, ok 45 mln zł, przeznaczy w tym roku Poznań na modernizację i remonty placówek medycznych oraz na zakup sprzętu. W ubiegłym roku miasto wydało na ten cel 16 mln zł. Dzięki inwestycjom powstanie hospicjum i Centrum Medycyny Senioralnej.
Wśród zaplanowanych przedsięwzięć jest m.in. budowa Centrum Medycyny Senioralnej i Centrum Opieki Paliatywnej, rozbudowa Hospicjum Palium oraz modernizacja oddziału diabetologii i chorób wewnętrznych Szpitala Miejskiego im. Raszei.

Rzeczniczka urzędu miasta Hanna Surma poinformowała, że większość środków zaplanowanych w tym roku na ochronę zdrowia, przeszło 31,6 mln zł, pochłonie powstanie hospicjum z oddziałem dla dzieci oraz placówki medycyny senioralnej. Inwestycję zrealizuje należący do miasta Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych.

Przedsięwzięcie ma się zakończyć w pierwszym kwartale 2019 roku. Będzie to jedno z największych w Polsce centrów leczenia i opieki przeznaczonych dla starszych ludzi. Znajdą się w nim oddziały geriatryczne i rehabilitacyjne, poradnie specjalistyczne oraz hostel.

Przeszło 4,1 mln zł kosztować będzie rozbudowa Hospicjum Palium, a blisko 2,6 mln zł pochłonie modernizacja oddziału diabetologii i chorób wewnętrznych Szpitala Miejskiego im. F. Raszei. Kolejne 2 mln zł kosztować będzie przebudowa izby przyjęć z centralną rejestracją w tej placówce. Miasto zaplanowało też dofinansowanie modernizacji i zakupów dla Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia.

W ub. roku miasto wydało na modernizację i remonty placówek medycznych 16 mln zł. Biuro prasowe poznańskiego magistratu podało, że flagową inwestycją była przebudowa i wyposażenie oddziału ginekologii Szpitala Miejskiego im. Raszei. Dzięki wartej 3,2 mln zł inwestycji pacjentki mogą korzystać z nowej sali pooperacyjnej oraz ze zmodernizowanych gabinetów zabiegowych.

Pod koniec roku otwarty został oddział dziennej rehabilitacji kardiologicznej Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia. Na realizację zadania przeznaczono ok. 2,6 mln zł.

"Poznań może obecnie poszczycić się funkcjonowaniem oddziału wyposażonego w specjalistyczny sprzęt, który nie tylko znacząco poprawia możliwości rehabilitacyjne, ale również pozwala na zwiększenie liczby przyjmowanych pacjentów" - podało biuro prasowe. Placówka wzbogaciła się też o nowy tomograf, wiele urządzeń i aparatów a także szereg sprzętów potrzebnych do codziennej obsługi pacjentów na oddziale traumatologii ruchu - m.in. fotele operacyjne, łóżka szpitalne i kardiomonitory mobilne.

Miasto wydało ponadto blisko milion zł na kupno pojazdu do transportu medycznego i zakup sprzętu medycznego dla Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych oraz na dostosowanie gabinetów lekarskich i pomieszczeń ośrodka. Dzięki miejskim środkom udało się też wyposażyć w specjalistyczny sprzęt kliniki Szpitala im. K. Jonschera.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.