PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań wypowiada wojnę grypie

  • JL    22 listopada 2016 - 08:05
Poznań wypowiada wojnę grypie
Poznań należy do pionierów w zakresie profilaktyki grypy wśród seniorów. Fot. Pixabay.com

• Ruszył program profilaktyki zachorowań na grypę sezonową dla mieszkańców Poznania na lata 2016-2018.
• Finansowanym z miejskiego budżetu programem zostaną objęci w pierwszej kolejności podopieczni oraz personel wybranych jednostek miejskich i jednostek prowadzonych na zlecenie miasta.
Skorzystać z niego mogą również pozostali mieszkańcy od 60. roku życia, którzy są zameldowani na stałe lub czasowo w Poznaniu i/lub rozliczają się z podatku dochodowego od osób fizycznych w jednym z urzędów skarbowych Poznania.

Osobom uprawnionym do uczestnictwa w programie podana będzie szczepionka przeciwko grypie, odpowiednia dla sezonu grypowego 2016/2017, 2017/2018, 2018/2019. Warunkiem jest brak przeciwwskazań zdrowotnych do zaszczepienia. Szczepienia będą odbywały się w wyznaczonych przychodniach w każdej dzielnicy Poznania, do wyczerpania limitu szczepionek.

W ramach programu będą prowadzone także działania informacyjno-edukacyjne – m.in. na temat zagrożeń i skutków zakażenia wirusem grypy sezonowej, niepożądanych odczynów poszczepiennych, sposobów ochrony organizmu przed zarażeniem oraz zalet poddawania się szczepieniom ochronnym.

Poznań należy do pionierów w zakresie profilaktyki grypy wśród seniorów. Miasto zaczęło prowadzenie regularnych działań profilaktycznych związanych z tą chorobą już w 2005 roku, zanim powstał ogólnopolski program zwalczania grypy, będący inicjatywą społeczną niezależnych ekspertów medycznych. W tym roku specjaliści współtworzący ten program po raz kolejny docenili działania Poznania, związane z profilaktyką grypy. Podczas dorocznej debaty Flu Forum miastu przyznano tytuł Samorządowego Eksperta w tej dziedzinie za działania związane z profilaktyką grypy wśród seniorów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.