PARTNER PORTALU
  • BGK

Pozwolili dziecku umrzeć?

  • kuriersuwalski.pl    27 grudnia 2010 - 21:34
Pozwolili dziecku umrzeć?

Suwalski szpital znów pod lupą. Tym razem za sprawą śmierci 10-miesięcznej dziewczynki, której przyjęcia na oddział ratunkowy odmówiła lekarka z tej placówki.
Matka, która przywiozła cierpiącą na zespół Edwardsa córeczkę, miała usłyszeć od niej, że niemowlę nie zostanie przyjęte, bo w szpitalu są rotawirusy, a dziecko i tak umrze. Dziewczynka trafiła do szpitala w Sejnach, gdzie następnego dnia mimo wysiłków lekarzy, zmarła.

Lekarka, która odmówiła pomocy małej pacjentce nadal pracuje w jednostce. Wewnętrzna kontrola zlecona przez dyrekcję placówki nie wykazała żadnych uchybień. Zastępca dyrektora ds. medycznych, Justyna Matulewicz-Gilewicz, choć sama nie ma zastrzeżeń co do decyzji lekarki, chce, by sprawie przyjrzał się wojewódzki konsultant z zakresu pediatrii. Wniosek o wydanie przez niego opinii ma zostać wysłany lada dzień. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Bibi, 2010-12-29 10:58:08

    jak można powiedzieć komuś, że jego najbliższy człowiek - dziecko jest w takim stanie, ze nic mu juz nie pomoze? nie mozna nikogo tak drastycznie pozbawić nadziei
  • Eterno Vagabundo, 2010-12-29 01:11:41

    Co tam dziecko małe. Bez statusu VIP-a, To właściwie nic dla Polski. To totalna lipa! Najlepiej, by szpital skałki okalały, Wtedy chore dziecię lekarz, zrzucałby ze skały.