PPP sposobem na ratowanie szpitali

  • radio.opole.pl/rynekzdrowia.pl
  • 23-03-2012
  • drukuj
Skutecznym sposobem racjonalizowania kosztów prowadzenia placówek może być tworzenie spółek na zasadach partnerstwa publiczno-prywatnego - ocenia Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego.
PPP sposobem na ratowanie szpitali
Roman Kolek odniósł się w ten sposób do konieczności dostosowania warunków funkcjonowania oddziałów szpitalnych do wymogów NFZ. Przypomniał, że konsekwencją koniecznego respektowania przepisów był brak możliwości zakontraktowania usług pododdziału reumatologii, działającego w ramach oddziału rehabilitacji Szpitala Reumatologiczno-Rehabilitacyjnego w Pokoju.

Jego zdaniem, rozwiązanie partnerstwa publiczno-prywatnego można byłoby zastosować m.in. wobec Centrum Terapii Nerwic w Mosznej. - Być może jest to też dobry pomysł dla zespołu szpitalnego w Pokoju - dodaje Roman Kolek. Spółki mogą udzielać świadczeń komercyjnych, co otwiera nowe możliwości, a po przekształceniu konkretnej jednostki w spółkę dochodzi możliwość odliczania podatku VAT od prowadzonych inwestycji. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

wyglada na to, ze p. kolek nei barzdo wie na czym ppp polega.

giles, 2012-03-27 14:07:02 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE