PARTNER PORTALU
  • BGK

PPP sposobem na ratowanie szpitali

  • radio.opole.pl/rynekzdrowia.pl    23 marca 2012 - 20:02
PPP sposobem na ratowanie szpitali

Skutecznym sposobem racjonalizowania kosztów prowadzenia placówek może być tworzenie spółek na zasadach partnerstwa publiczno-prywatnego - ocenia Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego.
Roman Kolek odniósł się w ten sposób do konieczności dostosowania warunków funkcjonowania oddziałów szpitalnych do wymogów NFZ. Przypomniał, że konsekwencją koniecznego respektowania przepisów był brak możliwości zakontraktowania usług pododdziału reumatologii, działającego w ramach oddziału rehabilitacji Szpitala Reumatologiczno-Rehabilitacyjnego w Pokoju.

Jego zdaniem, rozwiązanie partnerstwa publiczno-prywatnego można byłoby zastosować m.in. wobec Centrum Terapii Nerwic w Mosznej. - Być może jest to też dobry pomysł dla zespołu szpitalnego w Pokoju - dodaje Roman Kolek. Spółki mogą udzielać świadczeń komercyjnych, co otwiera nowe możliwości, a po przekształceniu konkretnej jednostki w spółkę dochodzi możliwość odliczania podatku VAT od prowadzonych inwestycji. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • giles, 2012-03-27 14:07:02

    wyglada na to, ze p. kolek nei barzdo wie na czym ppp polega.