PARTNER PORTALU
  • BGK

Pracownicy muszą zrzec się podwyżek. W trosce o szpital

  • Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia    23 czerwca 2015 - 10:20
Pracownicy muszą zrzec się podwyżek. W trosce o szpital
(fot. PTWP)

Lekarze i pielęgniarki z Szpitala im. A. Falkiewicza we Wrocławiu po połowie roku od otrzymania podwyżek dowiedzieli się, że mają się ich zrzec, by ratować sytuację finansową szpitala.
Jak przypomina Gazeta Wyborcza, ginekolodzy ze szpitala im. Falkiewicza wywalczyli dla siebie wyższe wynagrodzenia, po tym jak zagrozili zbiorowym odejściem z pracy.

Od początku roku otrzymali średnio 1200 zł więcej. Wywołało to niezadowolenie pielęgniarek i położnych, które argumentowały, że od lat nie dostały podwyżek. Szef lecznicy przyznał im podwyżki - średnio 600 zł.

Obecnie dyrektor szpitala chce wycofać podwyżki. Pracownicy podają, że usłyszeli, iż placówka jest w złej kondycji finansowej i jeśli nie zrezygnują z wyższych pensji, szpital popadnie w jeszcze większe kłopoty. Są przybici tymi informacjami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • bez perspektyw, 2015-06-23 19:44:18

    jak z tą opieką zdrowotną ?To kto ma finansować szpitale - nie właściciel tylko personel?Nic z tego nie rozumiem- na wszystko są pieniądze np na wysokie wynagrodzenia dla urzędników/prezydenci miast,wójtowie szefowie wydziałów-/wo góle to po jaką cholerę tylu urzędników.Ilośc nie przechodzi w jakość... - a kasa płynie .Pieniądze unijne są marnotrawione na inwestycje które nie dość że się nie zwracają - to wymagają dużych pieniędzy na utrzymanie /akwaparki,stadiony,sale widowiskowe - komu to potrzebne.To nie są inwestycje pierwszej potrzeby. Nie tworzą też miejsc pracy - kilka etatów dla sitwy!Szkoły,szpitale.poradnie - zdychają. I jest to proces nieodwracalny.Kto będzie korzystał z w/w inwestycji.??Jedni emigrują ,inni nie potrzebują i nie maja pieniędzy na bilety .No chyba że to dla kiboli ....Wiem,pieniądze są na zbrojenia!!!Z kim będziemy walczyć i za kogo?A to idzie w miliardy.Zarabiają producenci z Europy zachodniej i Amerykanie.Były bazy radzieckie,teraz są amerykańskie.Wielka różnica/Amerykańskie są droższe.  rozwiń