Pracownicy muszą zrzec się podwyżek. W trosce o szpital

Lekarze i pielęgniarki z Szpitala im. A. Falkiewicza we Wrocławiu po połowie roku od otrzymania podwyżek dowiedzieli się, że mają się ich zrzec, by ratować sytuację finansową szpitala.
Pracownicy muszą zrzec się podwyżek. W trosce o szpital
(fot. PTWP)

Jak przypomina Gazeta Wyborcza, ginekolodzy ze szpitala im. Falkiewicza wywalczyli dla siebie wyższe wynagrodzenia, po tym jak zagrozili zbiorowym odejściem z pracy.

Od początku roku otrzymali średnio 1200 zł więcej. Wywołało to niezadowolenie pielęgniarek i położnych, które argumentowały, że od lat nie dostały podwyżek. Szef lecznicy przyznał im podwyżki - średnio 600 zł.

Obecnie dyrektor szpitala chce wycofać podwyżki. Pracownicy podają, że usłyszeli, iż placówka jest w złej kondycji finansowej i jeśli nie zrezygnują z wyższych pensji, szpital popadnie w jeszcze większe kłopoty. Są przybici tymi informacjami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

jak z tą opieką zdrowotną ?To kto ma finansować szpitale - nie właściciel tylko personel?Nic z tego nie rozumiem- na wszystko są pieniądze np na wysokie wynagrodzenia dla urzędników/prezydenci miast,wójtowie szefowie wydziałów-/wo góle to po jaką cholerę tylu urzędników.Ilośc nie przechodzi w jakość... - a kasa płynie .Pieniądze unijne są marnotrawione na inwestycje które nie dość że się nie zwracają - to wymagają dużych pieniędzy na utrzymanie /akwaparki,stadiony,sale widowiskowe - komu to potrzebne.To nie są inwestycje pierwszej potrzeby. Nie tworzą też miejsc pracy - kilka etatów dla sitwy!Szkoły,szpitale.poradnie - zdychają. I jest to proces nieodwracalny.Kto będzie korzystał z w/w inwestycji.??Jedni emigrują ,inni nie potrzebują i nie maja pieniędzy na bilety .No chyba że to dla kiboli ....Wiem,pieniądze są na zbrojenia!!!Z kim będziemy walczyć i za kogo?A to idzie w miliardy.Zarabiają producenci z Europy zachodniej i Amerykanie.Były bazy radzieckie,teraz są amerykańskie.Wielka różnica/Amerykańskie są droższe. rozwiń

bez perspektyw, 2015-06-23 19:44:18 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE