PARTNER PORTALU
  • BGK

Pracownicy szpitala w Bełchatowie będą strajkować

  • Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia    16 czerwca 2015 - 09:58
Pracownicy szpitala w Bełchatowie będą strajkować

To kolejny etap sporu zbiorowego, który wszystkie związki zawodowe ze szpitala prowadzą z dyrekcją od trzech lat (fot. Rynek Zdrowia)

Z głosowania przeprowadzonego wśród pracowników Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie wynika, że aż 94 proc. uczestników tego referendum opowiedziało się za strajkiem.
W referendum zorganizowanym przez Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjny, skupiający wszystkie grupy zawodowe szpitala odpowiadali na dwa pytania: czy jesteś za strajkiem i czy weźmiesz w nim czynny udział.

Związkowcy domagają się podwyżek płac (kwota wyjściowa to 1 000 zł dla każdego pracownika placówki) oraz gwarancji zatrudnienia.

Spór zbiorowy trwa już od trzech lat

Referendum strajkowe w szpitalu trwało dwa dni. To kolejny etap sporu zbiorowego, który wszystkie związki zawodowe ze szpitala prowadzą z dyrekcją od trzech lat. Jak mówi Wojciech Jendrusiak, przewodniczący związku zawodowego Konfederacja Pracy, chodziło o to, aby głos mogli oddać pracujący na różnych zmianach.

Uprawnionych do udziału w referendum było 1 180 osób. Aby referendum było ważne, musiała wziąć w nim udział ponad połowa pracowników. Wyniki są jednoznaczne. Frekwencja wyniosła 67,3 procent, a 94 procent spośród głosujących opowiedziała się za strajkiem.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.