PARTNER PORTALU
  • BGK

Prawie 600 tys. dla szpitala w Koszalinie

  • KB    26 kwietnia 2010 - 13:44
Prawie 600 tys. dla szpitala w Koszalinie

Szpital Wojewódzki im. M. Kopernika w Koszalinie otrzyma dofinansowanie na sprzęt medyczny dla Pododdziału Patologii Ciąży.
Pododdział Patologii Ciąży został wyremontowany w ramach projektu finansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego województwa zachodniopomorskiego 2007-2013. Wymaga on jednak jeszcze doposażenia w nowy sprzęt medyczny, którego koszt całkowity wynosi ok. 1,3 mln zł i znacznie przekracza możliwości finansowe placówki.

Dzięki dotacji z budżetu województwa zakupiony zostanie stół operacyjny z uziemieniem, 8 aparatów KTG oraz 2 myjnie. Stół operacyjny przeznaczony będzie do wszystkich operacji i zabiegów. Aparaty KTG będą wykonywały badania polegające na wysłuchaniu i zapisie tętna dziecka, natomiast myjnie posłużą do automatycznego mycia i dezynfekcji termicznej sprzętu medycznego i laboratoryjnego.

Środki finansowe zabezpieczone zostały w budżecie województwa zachodniopomorskiego na rok 2010 w wydatkach przewidzianych na finansowanie lub dofinansowanie sprzętu i aparatury medycznej oraz modernizacji i remontów wojewódzkich jednostek ochrony zdrowia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.