PARTNER PORTALU
  • BGK

Premier Ewa Kopacz o opiece geriatrycznej

  • JL    6 października 2015 - 07:40
Premier Ewa Kopacz o opiece geriatrycznej

Premier Ewa Kopacz o opiece geriatrycznej. Fot. www.premier.gov.pl

Premier Ewa Kopacz odwiedziła nowy Oddział Geriatrii w Szpitalu Uniwersyteckim im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. To druga taka placówka w województwie kujawsko-pomorskim.
Otwarcie oddziału geriatrii to ważny element realizacji polityki senioralnej w regionie.

- Ci ludzie, którzy dla nas wywalczyli wolność, ci którzy wywalczyli dla nas demokrację, ci którzy nas wychowywali dzisiaj potrzebują od nas wszystkich dodatkowego wsparcia – zaznaczyła premier Ewa Kopacz.

Szefowa rządu dodała przy tym, że wcześniej w Bydgoszczy było zaledwie 19 miejsc geriatrycznych.

- 1 października w szpitalu klinicznym Jurasza został otwarty oddział 20-łóżkowy i dzisiaj w szpitalu MSW jesteśmy na nowym oddziale, który już od 19 października będzie przyjmował pacjentów – podkreślała premier Ewa Kopacz.

Minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska dodała, że bydgoski szpital MSW znakomicie przysłuży się seniorom z Bydgoszczy i całego regionu kujawsko-pomorskiego.

- To jest szpital, który od 6 lat się bilansuje i nie ma długów, może podejmować różne inwestycje – mówiła minister Teresa Piotrowska.

Premier Ewa Kopacz zapowiedziała również m.in. powołanie Instytutu Geriatrii.
- Otwieramy Instytut Geriatrii na bazie naszego Instytutu Reumatologii w Warszawie. To tam będziemy kształcić naszą kadrę medyczną – mówiła premier Ewa Kopacz.

Dodała, że rząd podjął decyzję o zagwarantowaniu 100 proc. rezydentur dla osób, które kończą studia medyczne.

- Oznacza to, że geriatria, która została przez ministra zdrowia uznana za priorytetową, będzie tą specjalizacją, w której w pierwszej kolejności absolwenci zarówno uniwersytetów, jak i akademii medycznych, będą dostawać rezydentury – zaznaczyła premier Ewa Kopacz.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.