PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezes głogowskiego szpitala prosi radnych o dokapitalizowanie spółki

  • Rynek Zdrowia/tuglogow.pl    25 września 2015 - 13:45

Prezes Głogowskiego Szpitala Powiatowego, podczas sesji Rady Powiatu zaapelował do radnych o poważne rozważenie dokapitalizowania spółki. - Tak dalej zarządzać się nie da - mówił.
Prezes Ryszard Brzozowski przyznał, że sytuacja finansowa szpitala powoduje napiętą atmosferę wśród pracowników. - Trudno jest pozyskać do pracy nowych lekarzy, a pielęgniarki odchodzą do szpitali w Lubinie i Nowej Soli - wyjaśniał radnym.

Brak szans na oddłużenie szpitala

Głogowski szpital boryka się także z problemem płynności finansowej, nie jest w stanie terminowo spłacać swoich krótkoterminowych zobowiązań. Spółka nie zadłuża się, ale też nie oddłuża. Zasadniczym powodem bieżących problemów finansowych jest przejęcie przez spółkę zobowiązań po byłym ZOZ-ie. Wynosiły one 32 126 000 zł.

Obecna sytuacja nie pozwala na choćby najmniejsze remonty i inwestycje. Prezes spółki podkreślał także, że nie chce szukać kolejnych oszczędności poprzez zwalnianie załogi, ponieważ zagrażałoby to bezpieczeństwu pacjentów. Zaapelował więc do zarządu i rady powiatu o poważne rozważenie dokapitalizowania spółki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.