PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezes PiS za referendum ws. szpitali

  • PAP    21 czerwca 2011 - 16:44
Prezes PiS za referendum ws. szpitali

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podpisał się pod wnioskiem o referendum w sprawie komercjalizacji publicznej służby zdrowia i prywatyzacji przedsiębiorstw z sektorów strategicznych dla Polski.
Na początku czerwca PiS rozpoczęło obywatelską akcję zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie szpitali.

Zdaniem PiS ustawa o działalności leczniczej, którą 10 maja tego roku podpisał prezydent Bronisław Komorowski, spowoduje, że samorządy będą dążyć do przekształcania szpitali publicznych w spółki prawa handlowego. Według PiS najpierw komercjalizacja, a później prywatyzacja państwowej służby zdrowia ograniczy dostęp do części usług medycznych.

Czytaj też: PiS przeciwko komercjalizacji szpitali

Referendum ogólnokrajowe może być przeprowadzone w sprawach o szczególnym znaczeniu dla państwa. Zarządza je Sejm bezwzględną większością głosów lub prezydent zgodą Senatu.

Istnieje również społeczna inicjatywa referendalna - projekt referendum musi wtedy uzyskać co najmniej 500 tys. podpisów osób mających prawo udziału w referendum. Wówczas Sejm może postanowić o poddaniu określonej sprawy pod referendum.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • CIN I CIN !, 2011-06-21 17:46:34

    Co się stało??? Co się stało z obietnicami tych kłamców? Referendum konieczne!
  • Krzysiek, 2011-06-21 17:07:55

    Właśnie podpisałem się pod apelem o referendum. Państwo,które nie bierze odpowiedziałności za naród,tylko zbiera podatki,by się samemu wyżywić jest państwem okupacyjnym.