Prezes PiS za referendum ws. szpitali

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podpisał się pod wnioskiem o referendum w sprawie komercjalizacji publicznej służby zdrowia i prywatyzacji przedsiębiorstw z sektorów strategicznych dla Polski.
Prezes PiS za referendum ws. szpitali

Na początku czerwca PiS rozpoczęło obywatelską akcję zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie szpitali.

Zdaniem PiS ustawa o działalności leczniczej, którą 10 maja tego roku podpisał prezydent Bronisław Komorowski, spowoduje, że samorządy będą dążyć do przekształcania szpitali publicznych w spółki prawa handlowego. Według PiS najpierw komercjalizacja, a później prywatyzacja państwowej służby zdrowia ograniczy dostęp do części usług medycznych.

Czytaj też: PiS przeciwko komercjalizacji szpitali

Referendum ogólnokrajowe może być przeprowadzone w sprawach o szczególnym znaczeniu dla państwa. Zarządza je Sejm bezwzględną większością głosów lub prezydent zgodą Senatu.

Istnieje również społeczna inicjatywa referendalna - projekt referendum musi wtedy uzyskać co najmniej 500 tys. podpisów osób mających prawo udziału w referendum. Wówczas Sejm może postanowić o poddaniu określonej sprawy pod referendum.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Co się stało??? Co się stało z obietnicami tych kłamców? Referendum konieczne!

CIN I CIN !, 2011-06-21 17:46:34 odpowiedz

Właśnie podpisałem się pod apelem o referendum. Państwo,które nie bierze odpowiedziałności za naród,tylko zbiera podatki,by się samemu wyżywić jest państwem okupacyjnym.

Krzysiek, 2011-06-21 17:07:55 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE