PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezes stanął okoniem

  • JL    22 października 2010 - 08:39

Zarząd Małopolski nie zgadza się na proponowane przez prezesa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera rozwiązania dotyczące rozliczeń finansowych z likwidatorem placówki.
Na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu wspólników spółki reprezentant województwa złoży propozycję innych uregulowań. Ze względu na brak kworum na posiedzeniu zarządu województwa 21 października nie podjęto decyzji w sprawie zgłoszenia wniosku dotyczącego zmiany rady nadzorczej spółki.

W piśmie kierowanym 7 października br. do zarządu spółki, która od 1 lipca przejęła działalność medyczną szpitala Rydygiera, rady nadzorczej spółki oraz likwidatora szpitala władze regionu zaapelowały o rozwiązanie problemów dotyczących przekształcenia placówki.

Zarząd województwa uznał, że sprawę rozliczeń między likwidowanym szpitalem a spółką, a zwłaszcza problem udostępnienia zapasów (leków, środków medycznych i drobnego sprzętu) należy niezwłocznie uregulować. Zwrócił się do spółki o to, aby przekazała na konto likwidowanego szpitala ok. 4, 6 mln zł, za przejęte zapasy, najpóźniej do 12 października 2010 r.

Część spornych kwestii została rozwiązana, ale prezes spółki nie przekazał 4,6 mln na konto szpitala w likwidacji. Zaproponował takie rozwiązania, które likwidator placówki uznał na niemożliwe do zaakceptowania. Podobnego zdania są władze regionu.

Na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu wspólników reprezentant województwa zagłosuje przeciwko rozwiązaniu zgłoszonemu przez prezesa spółki i zgłosi wniosek o przekazanie przez spółkę szpitalowi 4,6 mln zł jako zapłatę za zapasy oraz nieodpłatne przejecie przez nią zapasów na kwotę 2,1 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Eterno Vagabundo, 2010-11-05 10:48:41

    Kto okoniem staje Władzy, Temu się przydarza, Że do końca pełni funkcje: Laufra i nędzarza.