Prezes stanął okoniem

Zarząd Małopolski nie zgadza się na proponowane przez prezesa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera rozwiązania dotyczące rozliczeń finansowych z likwidatorem placówki.

Na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu wspólników spółki reprezentant województwa złoży propozycję innych uregulowań. Ze względu na brak kworum na posiedzeniu zarządu województwa 21 października nie podjęto decyzji w sprawie zgłoszenia wniosku dotyczącego zmiany rady nadzorczej spółki.

W piśmie kierowanym 7 października br. do zarządu spółki, która od 1 lipca przejęła działalność medyczną szpitala Rydygiera, rady nadzorczej spółki oraz likwidatora szpitala władze regionu zaapelowały o rozwiązanie problemów dotyczących przekształcenia placówki.

Zarząd województwa uznał, że sprawę rozliczeń między likwidowanym szpitalem a spółką, a zwłaszcza problem udostępnienia zapasów (leków, środków medycznych i drobnego sprzętu) należy niezwłocznie uregulować. Zwrócił się do spółki o to, aby przekazała na konto likwidowanego szpitala ok. 4, 6 mln zł, za przejęte zapasy, najpóźniej do 12 października 2010 r.

Część spornych kwestii została rozwiązana, ale prezes spółki nie przekazał 4,6 mln na konto szpitala w likwidacji. Zaproponował takie rozwiązania, które likwidator placówki uznał na niemożliwe do zaakceptowania. Podobnego zdania są władze regionu.

Na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu wspólników reprezentant województwa zagłosuje przeciwko rozwiązaniu zgłoszonemu przez prezesa spółki i zgłosi wniosek o przekazanie przez spółkę szpitalowi 4,6 mln zł jako zapłatę za zapasy oraz nieodpłatne przejecie przez nią zapasów na kwotę 2,1 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Kto okoniem staje Władzy, Temu się przydarza, Że do końca pełni funkcje: Laufra i nędzarza.

Eterno Vagabundo, 2010-11-05 10:48:41 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE