Prezydent przeciw likwidacji neurologii

  • wer/rybnik.eu
  • 02-11-2011
  • drukuj
Prezydent Rybnika Adam Fudali interweniuje w sprawie planowanej likwidacji oddziału neurologii w Państwowym Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku. O planach likwidacji oddziału prezydenta poinformowali lekarze oddziału.
Prezydent przeciw likwidacji neurologii
Aktualnie na terenie Rybnika funkcjonują dwa oddziały neurologiczne: 30-łóżkowy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 3 oraz 38-łóżkowy w Państwowym Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych.

Likwidacja jednego oddziału  pociągnie za sobą drastyczne zmniejszenie liczby łóżek neurologicznych nie tylko w skali miasta, ale i jego okolic, co może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi.

W związku z tym prezydent Adam Fudali (zabierz głos/oceń prezydenta) zwrócił się do marszałka województwa śląskiego Adama Matusiewicza (oceń działania marszałka) oraz dyrektora Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, Zygmunta Klosy, z prośbą o pilną interwencję i podjęcie działań, zmierzających o takiego rozwiązania problemu, aby w jak najmniejszym stopniu ucierpieli na tym pacjenci.

Pisma prezydenta przekazane zostały także do wiadomości wszystkim parlamentarzystom z regionu, z prośbą o interwencję w tej sprawie. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Tu pismo napisać Trza do Dyrektora, O treści:" Mopanku ! Won !! Fora ze dwora !!! " Boć złe zarządzanie I zła atmosfera, To jest indolencja, Tylko, menedżera.

Eterno Vagabundo, 2011-11-05 08:04:41 odpowiedz

nie rozumiem, o co chodzi tak naprawde? przecież wszystko jest ok skoro broni czy nie?

Alutka, 2011-11-03 09:47:04 odpowiedz

Jest inna wersja tej samej propozycji !

nieboskłon, 2011-11-03 08:05:44 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE