PARTNER PORTALU
 • BGK

Prezydent przeciw likwidacji neurologii

 • wer/rybnik.eu    2 listopada 2011 - 18:41
Prezydent przeciw likwidacji neurologii

Prezydent Rybnika Adam Fudali interweniuje w sprawie planowanej likwidacji oddziału neurologii w Państwowym Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku. O planach likwidacji oddziału prezydenta poinformowali lekarze oddziału.
Aktualnie na terenie Rybnika funkcjonują dwa oddziały neurologiczne: 30-łóżkowy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 3 oraz 38-łóżkowy w Państwowym Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych.

Likwidacja jednego oddziału  pociągnie za sobą drastyczne zmniejszenie liczby łóżek neurologicznych nie tylko w skali miasta, ale i jego okolic, co może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi.

W związku z tym prezydent Adam Fudali (zabierz głos/oceń prezydenta) zwrócił się do marszałka województwa śląskiego Adama Matusiewicza (oceń działania marszałka) oraz dyrektora Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, Zygmunta Klosy, z prośbą o pilną interwencję i podjęcie działań, zmierzających o takiego rozwiązania problemu, aby w jak najmniejszym stopniu ucierpieli na tym pacjenci.

Pisma prezydenta przekazane zostały także do wiadomości wszystkim parlamentarzystom z regionu, z prośbą o interwencję w tej sprawie. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • Eterno Vagabundo, 2011-11-05 08:04:41

  Tu pismo napisać Trza do Dyrektora, O treści:" Mopanku ! Won !! Fora ze dwora !!! " Boć złe zarządzanie I zła atmosfera, To jest indolencja, Tylko, menedżera.
 • Alutka, 2011-11-03 09:47:04

  nie rozumiem, o co chodzi tak naprawde? przecież wszystko jest ok skoro broni czy nie?
 • nieboskłon, 2011-11-03 08:05:44

  Jest inna wersja tej samej propozycji !