PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent Warszawy o sprawie prof. Chazana

  • Rynek Zdrowia    14 czerwca 2015 - 13:30
Prezydent Warszawy o sprawie prof. Chazana

Gronkiewicz-Waltz zdecydowała o odwołaniu Chazana ze stanowiska dyrektora placówki. Fot. PTWP

Naczelna Rada Lekarska jest pewną korporacją i broni swoich członków - powiedziała prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Prezydent Warszawy odniosła się w TVN24 do decyzji naczelnego rzecznika odpowiedzialności zawodowej, który uznał, że nie ma podstaw do postawienia zarzutu lekarzom uczestniczącym w leczeniu pacjentki, której odmówiono aborcji w szpitalu, gdzie dyrektorem był prof. Bogdan Chazan.

Prof. Chazan odmówił wykonania aborcji

Przypomnijmy - w ub.r. dyrektor Szpitala im. Świętej Rodziny, prof. Bogdan Chazan - powołując się na klauzulę sumienia - odmówił wykonania zabiegu aborcji, choć były wskazania medyczne ze względu na wady płodu.

Nie wskazał też pacjentce, choć zobowiązywały go do tego przepisy, innego lekarza lub placówki, gdzie można zabieg wykonać. Dziecko, z powodu licznych wad, zmarło niedługo po porodzie.

Po przeprowadzeniu kontroli w szpitalu prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zdecydowała o odwołaniu Chazana ze stanowiska dyrektora placówki. Nie skierowała do zawiadomienia do prokuratury przeciwko profesorowi Chazanowi, bo sprawa nie ma charakteru karnego.

Cały artykuł w "Rynku Zdrowia".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.