PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent wspiera ratowników na motocyklach

  • GK/krakow.pl    1 czerwca 2011 - 09:26
Prezydent wspiera ratowników na motocyklach

Ratownicy na motocyklach z Fundacji R2 będą pomagać ofiarom wypadków drogowych na ulicach Krakowa. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski przekazał kolejne środki na działalność fundacji.
„Ratowników, którzy wykonują swoją służbę na rzecz innych całkowicie charytatywnie, łączy jeden cel – niesienie pomocy innym. Dlatego miasto zaangażowało się w działalność fundacji i wsparło ją finansowo” – powiedział prezydent Jacek Majchrowski (zabierz głos/oceń prezydenta).

Fundacja otrzyma 35 900 zł na realizację umowy „Pierwsza pomoc na start”. Umowa obejmuje: kursy pierwszej pomocy w szkołach podstawowych, domach dziecka, dyżury ratownicze, doskonalenie umiejętności ratowniczych na fantomach, wprowadzenie kursu „Misia Ratownisia”.

W ramach zadania będą prowadzone warsztaty w domach dziecka w okresie wakacji. Kwota 10 tys. zł. zostanie przeznaczona na projekt „Na ratunek”. Dotyczy rowerowych i motocyklowych ratowników. Motocykle i rowery wyposażone są w profesjonalny sprzęt medyczny.

W trakcie swoich dyżurów ratowniczych niosą pierwszą pomoc poszkodowanym, jeszcze przed przyjazdem karetki pogotowia. Miasto w maju 2008 r. wyposażyło R2 w 4 rowery medyczne z defibrylatorami, ssakami, butlami z tlenem i innymi narzędziami niezbędnymi do ratowania ludzkiego życia. Ich wartość to około 40 tys. zł.

Użyczyło również fundacji motocykl ratunkowy BMW RT 1200, wyposażony w sygnalizację świetlną i dźwiękową, w specjalny system kufrów, a także kurtki i kaski dla ratowników. Motocykl kosztował około 85 tys. zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.