Problemy z nowym wzorem karty zgonu

  • PAP/Dziennik Gazeta Prawna
  • 26-02-2015
  • drukuj
Resort zdrowia opublikował nowy wzór karty zgonu i dał tylko 10 dni na to, by dokument dotarł do 160 tys. lekarzy. Szykuje się niezłe zamieszanie.
Problemy z nowym wzorem karty zgonu
Środowisko lekarskie wzburzył nowy, kontrowersyjny zapis, który zobowiązuje medyków do wyjaśnienia jaka była przyczyna zgonu

Dziennie umiera w Polsce ponad tysiąc osób. Nowy druk ma być stosowany już od niedzieli. Prawdopodobnie w pierwszych tygodniach jego obowiązywania rodziny zmarłych będą krążyły między lekarzami a urzędami, zapowiada "Dziennik Gazeta Prawna".

Środowisko lekarskie wzburzył nowy, kontrowersyjny zapis, który zobowiązuje medyków do wyjaśnienia jaka była przyczyna zgonu: bezpośrednia, pośrednia czy pierwotna, zaznaczając... liczbę godzin miesięcy i lat, jakie minęły od jej pojawienia się.

Jeśli ktoś pyta czemu ma to służyć, to odpowiedź jest prosta: dokładnej statystyce!

Nic dziwnego, że medycy domagają się przyspieszenia prac nad wprowadzeniem instytucji koronera, czyli lekarza, który byłby oddelegowany do stwierdzania zgonu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

podać należy wykształcenie zmarłego!!!!! może jeszcze zawód wyuczony i wykonywany.... tam jest jeszcze kilka innych absurdów; teraz chyba jest jasne dlaczego Porozumienie Zielonogórskie w ramach protestu w początku roku, walczyło o zawód koronera w Polsce i w porozumieniu to wywalczyło

driver, 2015-02-27 00:29:03 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE