PARTNER PORTALU
  • BGK

Problemy z nowym wzorem karty zgonu

  • PAP/Dziennik Gazeta Prawna    26 lutego 2015 - 07:30
Problemy z nowym wzorem karty zgonu

Środowisko lekarskie wzburzył nowy, kontrowersyjny zapis, który zobowiązuje medyków do wyjaśnienia jaka była przyczyna zgonu

Resort zdrowia opublikował nowy wzór karty zgonu i dał tylko 10 dni na to, by dokument dotarł do 160 tys. lekarzy. Szykuje się niezłe zamieszanie.
Dziennie umiera w Polsce ponad tysiąc osób. Nowy druk ma być stosowany już od niedzieli. Prawdopodobnie w pierwszych tygodniach jego obowiązywania rodziny zmarłych będą krążyły między lekarzami a urzędami, zapowiada "Dziennik Gazeta Prawna".

Środowisko lekarskie wzburzył nowy, kontrowersyjny zapis, który zobowiązuje medyków do wyjaśnienia jaka była przyczyna zgonu: bezpośrednia, pośrednia czy pierwotna, zaznaczając... liczbę godzin miesięcy i lat, jakie minęły od jej pojawienia się.

Jeśli ktoś pyta czemu ma to służyć, to odpowiedź jest prosta: dokładnej statystyce!

Nic dziwnego, że medycy domagają się przyspieszenia prac nad wprowadzeniem instytucji koronera, czyli lekarza, który byłby oddelegowany do stwierdzania zgonu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • driver, 2015-02-27 00:29:03

    podać należy wykształcenie zmarłego!!!!! może jeszcze zawód wyuczony i wykonywany.... tam jest jeszcze kilka innych absurdów; teraz chyba jest jasne dlaczego Porozumienie Zielonogórskie w ramach protestu w początku roku, walczyło o zawód koronera w Polsce i w porozumieniu to wywalczyło