PARTNER PORTALU
  • BGK

Profesor Chazan wzbudza emocje w Kielcach. Jednoczesne manifestacje przeciwników i zwolenników

  • TK    25 kwietnia 2018 - 17:40
Profesor Chazan wzbudza emocje w Kielcach. Jednoczesne manifestacje przeciwników i zwolenników
Sztab przeciwniczek prof. Chazana (fot. facebook.com/Małgorzata Diana Marenin - strona oficjalna)

W Kielcach odbyły się dwie manifestacje związane z powołaniem prof. Bogdana Chazana na stanowisko świętokrzyskiego konsultanta do spraw ginekologi i położnictwa. Jedną zorganizowali jego przeciwnicy, a drugą - zwolennicy. Na czwartek zapowiedziano kolejną manifestację przeciwko prof. Chazanowi.
Pierwszą z manifestacji, wyrażającą sprzeciw wobec powołania prof. Chazana na konsultanta ds. ginekologii w świętokrzyskim, zorganizowała Małgorzata Marenin, prezes Stowarzyszenie Stop Stereotypom. Odbyła się pod kieleckim Urzędem Wojewódzkim. Udział w pikiecie zapowiedziało kilka lokalnych środowisk politycznych. Akcję poparli m.in. przedstawiciele Antify, Razem, SLD, Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, KOD-u, Obywateli RP i Inicjatywy Feministycznej.

Głównym punktem manifestacji było przekazanie wojewodzie Agacie Wojtyszek petycji o odwołanie prof. Bogdana Chazana z funkcji, którą objął 19 kwietnia. Protestujący chcą, aby decyzja o odwołaniu Chazana nastąpił najpóźniej w piątek (27 kwietnia) do godz. 14. Zaznaczono także, że jeśli do tego nie dojdzie, organizowane będą kolejne protesty.

W tym samym czasie kilkadziesiąt metrów dalej pikietę w obronie prof. Bogdana Chazana zorganizowała Fundacja Pro - Prawo do życia. Jak powiedział, Adam Kulpiński, prezes fundacji, demonstracja ma być odpowiedzią na protest "aborcjonistów, którzy domagają się odwołania profesora z funkcji konsultanta wojewódzkiego ds. ginekologii i położnictwa w województwie świętokrzyskim".

Na czwartek 26 kwietnia przeciwnicy profesora zapowiedzieli kolejną pikietę. Tym razem mają się pojawić o godz. 11 pod  budynkiem Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. O godz. 12 Chazan ma tam zaplanowane wykłady. Jak przekazali organizatorzy, to, jak długo potrwa demonstracja, będzie zależało przede wszystkim od tego, czy i o której godzinie uda im się spotkać profesora.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.