PARTNER PORTALU
  • BGK

Profilaktyka nowotworów

  • AZA    21 kwietnia 2010 - 13:40

„Przeżyjmy jak najdłużej”, to program profilaktyki chorób nowotworowych, który po raz kolejny zostanie zrealizowany dzięki dotacji z budżetu województwa zachodniopomorskiego.
Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego przyznał na realizację tego programu dotację w wysokości 25 tys. zł. Program „Przeżyjmy jak najdłużej” jest realizowany przez Zachodniopomorskie Centrum Onkologii w Szczecinie nieprzerwanie od 2005 roku. Głównym jego celem jest obniżenie umieralności z powodu nowotworów złośliwych.

W 2009 roku w ramach programu przeprowadzono akcje profilaktyczne na terenie Gryfina, Polic, Myśliborza, a także Pyrzyc. Podczas imprez przeprowadzono szkolenia dla mieszkańców w zakresie profilaktyki nowotworowej, promowano właściwe żywienie, rozdawano ulotki i materiały promujące zdrowy styl życia w profilaktyce nowotworowej, przeprowadzono konkursy dotyczące profilaktyki i zachowań zdrowotnych, wykonywano badania mammograficzne a także laboratoryjne.

W tym roku zorganizowane zostaną dalsze działania w zakresie akcji promocyjno-edukacyjnych, organizacji białych sobót, badań lekarskich oraz audycji radiowych i telewizyjnych. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.