PARTNER PORTALU
  • BGK

Profilaktyka wad wzroku w Poznaniu

  • FRA    24 listopada 2009 - 00:17

Miasto Poznań po raz pierwszy zarezerwowało środki na realizację świadczeń zdrowotnych z zakresu profilaktyki wad wzroku. Grupą, która objęta została świadczeniami są 5-latki uczęszczające do przedszkoli na terenie miasta.
Świadczeniami objęte będą przedszkolaki wskazane przez konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie okulistyki. Na realizację ww. świadczeń w budżecie zarezerwowano 120 000 zł.

Wady wzroku mają duże znaczenie w codziennym życiu i podejmowaniu różnorodnych aktywności dzieci i młodzieży. Mogą być jednym z czynników pogarszających wyniki w nauce oraz wpływają na ogólny rozwój psychoruchowy dziecka.

U małych dzieci wady wzroku można łatwo skorygować. Zbyt późne leczenie może doprowadzić do problemów ze wzrokiem w dorosłym życiu.
W ramach realizacji zadania przewidziane jest wykonanie badań ostrości wzroku do dali i do bliży (Pinhole test), oceny ustawienia i ruchomości gałek ocznych (Cover test), oceny widzenia przestrzennego (test muchy) oraz przekazanie na piśmie informacji dla rodziców o wynikach przeprowadzonych badań z zaleceniem dalszego postępowania.

Od realizatora świadczeń wymagane jest pisemne przedstawienie wyników przeprowadzonych badań, danych statystycznych oraz ocena przebadanej populacji pod kątem występowania wad wzroku. Wybrany w drodze konkursu ofert Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej VISUS z siedzibą w Poznaniu przy Al. Marcinkowskiego 16/8 w terminie od listopada do stycznia 2010 r. realizować będzie ww. zadanie (badania na terenie przedszkoli przeprowadzane będą w terminie od listopada do grudnia br).

Przewidywana liczba beneficjentów: 4183 dzieci. Partnerem akcji została sieć kablowa INEA, największy regionalny operator telekomunikacyjny w Wielkopolsce. W ramach prowadzonej akcji profilaktycznej INEA udzieli wsparcia w zakresie dystrybucji informacji o profilaktyce wad wzroku i prowadzonych przez Miasto działaniach.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.