PARTNER PORTALU
  • BGK

Program leki 75+ rozczarował seniorów. Na liście są głównie leki refundowane

  • RynekSeniora.pl/AT    30 września 2016 - 11:01
Program leki 75+ rozczarował seniorów. Na liście są głównie leki refundowane
Lista darmowych leków dla osób 75+ zawiera głównie leki refundowane (fot.pixabay.com)

• Zainteresowanie receptami na leki 75+ jest na razie umiarkowane, bo seniorzy liczyli na dużo większe oszczędności.
• Spodziewanego paraliżu nie przeżywają ani małopolskie przychodnie, ani apteki.
Na specjalnym wykazie leków 75+ znalazło się 1129 środków, stosowanych m.in. w leczeniu cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, wysokiego poziomu cholesterolu czy osteoporozy. Wszystkie były już wcześniej refundowane, a najstarsi pacjenci dotychczas dopłacali do nich 30 albo 50 proc. - pisze Dziennik Polski.

DP informuje, że gorący był pierwszy tydzień września, bo duża część pacjentów czekała z wizytą u lekarza na start wydawania bezpłatnych leków. Do tego doszła grupa chorych, którzy zgłosili się z prośbą o ponowne wypisanie recept wystawionych im wcześniej. Teraz kolejek nie ma ani w przychodniach, ani w aptekach.

Według Dziennika Polskiego niektórych najstarszych chorych program rozczarował. Spodziewali się, że bez opłat przysługiwać będą im wszystkie medykamenty, także te zupełnie pominięte na liście: m.in. podstawowe środki przeciwbólowe czy witaminy.

Jak mówi jedna ze starszych klientek krakowskiej apteki, miesięcznie wydaje na lekarstwa ponad 400 zł, a oszczędności wynikające z wprowadzenia programu darmowych leków sięgają jedynie kilkunastu złotych. Dodaje jednak, że z powodu niskiej emerytury ważna jest każda zaoszczędzona kwota.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • walennty, 2017-02-20 21:47:04

    Tak to są obiecanki cacanki skończyłem 81 lat a leki które muszę przyjmować do końca życia nie są na liście jestem rozczarowany
  • zfgxdd, 2016-10-05 12:49:47

    NO TO JUŻ NA EUTANAZJE I BEDZIE SPOKOJ ! POLISH BARANY (Niemcy fiurer)