Program leki 75+ rozczarował seniorów. Na liście są głównie leki refundowane

• Zainteresowanie receptami na leki 75+ jest na razie umiarkowane, bo seniorzy liczyli na dużo większe oszczędności.
• Spodziewanego paraliżu nie przeżywają ani małopolskie przychodnie, ani apteki.

Program leki 75+ rozczarował seniorów. Na liście są głównie leki refundowane
Lista darmowych leków dla osób 75+ zawiera głównie leki refundowane (fot.pixabay.com)

Na specjalnym wykazie leków 75+ znalazło się 1129 środków, stosowanych m.in. w leczeniu cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, wysokiego poziomu cholesterolu czy osteoporozy. Wszystkie były już wcześniej refundowane, a najstarsi pacjenci dotychczas dopłacali do nich 30 albo 50 proc. - pisze Dziennik Polski.

DP informuje, że gorący był pierwszy tydzień września, bo duża część pacjentów czekała z wizytą u lekarza na start wydawania bezpłatnych leków. Do tego doszła grupa chorych, którzy zgłosili się z prośbą o ponowne wypisanie recept wystawionych im wcześniej. Teraz kolejek nie ma ani w przychodniach, ani w aptekach.

Według Dziennika Polskiego niektórych najstarszych chorych program rozczarował. Spodziewali się, że bez opłat przysługiwać będą im wszystkie medykamenty, także te zupełnie pominięte na liście: m.in. podstawowe środki przeciwbólowe czy witaminy.

Jak mówi jedna ze starszych klientek krakowskiej apteki, miesięcznie wydaje na lekarstwa ponad 400 zł, a oszczędności wynikające z wprowadzenia programu darmowych leków sięgają jedynie kilkunastu złotych. Dodaje jednak, że z powodu niskiej emerytury ważna jest każda zaoszczędzona kwota.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Tak to są obiecanki cacanki skończyłem 81 lat a leki które muszę przyjmować do końca życia nie są na liście jestem rozczarowany

walennty, 2017-02-20 21:47:04 odpowiedz

NO TO JUŻ NA EUTANAZJE I BEDZIE SPOKOJ ! POLISH BARANY (Niemcy fiurer)

zfgxdd, 2016-10-05 12:49:47 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE