PARTNER PORTALU
  • BGK

Program naprawczy szpitala w Nowym Sączu pilnie potrzebny

  • Rynek Zdrowia/Gazeta Krakowska    27 sierpnia 2013 - 12:15

Dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu Artur Puszko dostał od zarządu województwa małopolskiego, który jest organem właścicielskim szpitala 60 dni na przygotowanie długofalowego programu naprawczego kierowanej przez siebie placówki.
Decyzja co do konieczności przygotowania w trybie pilnym planu naprawczego w ubiegłym tygodniu na posiedzeniu zarządu województwa.

Dyrektor Puszko, po głośnym zdymisjonowaniu przez marszałka i obronie przez pracowników został przywrócony do pracy z początkiem roku, ale pod warunkiem przygotowania planu poprawy kondycji sądeckiego szpitala.

Przygotowany dokument obejmuje dotąd jedynie działania doraźne, m.in. redukcje zarobków pracowniczych o 10 proc., na które zgodziły się 264 osoby, spośród 936 pracowników szpitala.

Dodatkowo z personelu medycznego odejdzie ok. osiem osób w wieku emerytalnym. Dyrektor bierze też pod uwagę renegocjację umów z dostarczycielami gazu, rewizje polityki lekowej, badań laboratoryjnych, ruchy z łóżkami w obrębie oddziałów.

Niestety na sądeckim szpitalu ciąży zadłużenie ponad 50 mln zł. Zbilansowanie bieżące szpitala wymaga dodatkowych pieniędzy co miesiąc w wysokości 400 tys. zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.